Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

INF DY MM SUM 2
Детски комплет
Код на производ:
(GM6939)
adidas

INF DY MM SUM 2

Уживајте во тренинг или пролетни дружења со новите модели од Sport Vision! Интересни колекции носат врвни модели на патики, тренерки, дуксери, фустани и маици кои се неизбежни оваа сезона.

Претходна цена
2.088 ДЕН
Моментална Цена
2.088 ДЕН
Моментална Цена
2.088 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 68 3-6м
 • 74 6-9м
 • 80 9-12м
 • 86 12-18м
 • 92 1-2 г.
 • 98 2-3 г.
 • 104 3-4 г.
 • 110 *
 • 112 *
 • 116 *
 • 122 *
 • 128 *
 • 134 *
 • 140 *
 • 146 *
 • 152 *
 • 158 *
 • 164 *
 • 170 *
 • 176 *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas Infants Disney Mickey Mouse Summerset 2 е детски комплет кој носи фантазија и радост во детскиот свет на игри и забава. Подетално

adidas Infants Disney Mickey Mouse Summerset 2 е детски комплет кој носи фантазија и радост во детскиот свет на игри и забава.

Овој летен комплет се состои од маица и шорцеви, изработени од пријатен и удобен памучен материјал.

Маицата со подолг крој овозможува слобода на движење, додека еластичниот појас на шорцевите држи сè на свое место, така што вашето момче може да ужива во играта без прекини.

Симпатичниот дизајн на херојот на Дизни, Мики Маус, ќе го направи овој летен комплет омилен кај децата.

Спецификации:

• Модел: Slim fit

• ©Disney

• Кружно деколте

• Еластична лента на струкот

• Материјал: 100% памук

• Боја: црна / црвена / бела

• Шифра на артикл: GM6939

Карактеристика Вредност
Категорија Тренерка
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Тренинг
Бренд adidas
Возраст За бебиња (0-4 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
68
74
80
86
92
98
104
110
112
116
122
128
134
140
146
152
158
164
170
176

Остави коментар

Trenutno nema komentara

adidas Infants Disney Mickey Mouse Summerset 2 е детски комплет кој носи фантазија и радост во детскиот свет на игри и забава.

Овој летен комплет се состои од маица и шорцеви, изработени од пријатен и удобен памучен материјал.

Маицата со подолг крој овозможува слобода на движење, додека еластичниот појас на шорцевите држи сè на свое место, така што вашето момче може да ужива во играта без прекини.

Симпатичниот дизајн на херојот на Дизни, Мики Маус, ќе го направи овој летен комплет омилен кај децата.

Спецификации:

• Модел: Slim fit

• ©Disney

• Кружно деколте

• Еластична лента на струкот

• Материјал: 100% памук

• Боја: црна / црвена / бела

• Шифра на артикл: GM6939

Карактеристика Вредност
Категорија Тренерка
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Тренинг
Бренд adidas
Возраст За бебиња (0-4 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
68
74
80
86
92
98
104
110
112
116
122
128
134
140
146
152
158
164
170
176

Остави коментар

Trenutno nema komentara
Помош