Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

G BOS HD
G BOS HD
G BOS HD
G BOS HD
G BOS HD
G BOS HD
G BOS HD
G BOS HD
G BOS HD
G BOS HD
Детски дуксер
Код на производ:
(GM6957)
adidas

G BOS HD

Уживајте во тренинг или пролетни дружби во најудобните модели од Sport Vision! Едноставни и функционални кроеви, најквалитетни материјали и инспиративни колекции ни носат супер модели на патики, тренерки, дуксери, фустани и маици кои се неизбежни оваа сезона.

НЕ ГО ПРОПУШТAЈТЕ НАЈДОБРИОТ SHOPPING
Изберете ги вашите омилени модели, додадете ги во кошничка и ќе ве чека дополнителен попуст од 20% на новата колекција. Акцијата важи само вечерва од 19:00 до 24:00 часот. Попустот се пресметува директно во кошничка.

Претходна цена
2.788 ДЕН
Моментална Цена
2.788 ДЕН
Моментална Цена
2.788 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 68 *
 • 74 *
 • 80 *
 • 86 *
 • 92 *
 • 98 *
 • 104 *
 • 110 *
 • 112 *
 • 116 *
 • 122 *
 • 128 7-8g
 • 134 8-9g
 • 140 9-10g
 • 146 10-11g
 • 152 11-12g
 • 158 12-13g
 • 164 13-14g
 • 170 14-15g
 • 176 *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Овозможете му на вашето девојче да ужива во удобниот дуксер adidas G BOS HD. Класичниот крој го прави овој спортски дуксер удобен и пријатен за носење. Подетално

Овозможете му на вашето девојче да ужива во удобниот дуксер adidas G BOS HD.

Класичниот крој го прави овој спортски дуксер удобен и пријатен за носење.

Предниот кенгур џеб служи за чување на сите потребни ситници.

Атрактивното лого на adidas на градите го нагласува вашиот спортски стил.

Прилагодливата капуљача, предните џебови и еластичните делови на ракавите обезбедуваат дополнителна удобност.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

 • Дуксер за девојчиња

 • Прилагодлива капуљача

 • Предни џебови

 • Еластични делови на ракавите

 • Лого на adidas

 • Материјал: 77% памук, 23% рек. полиестер.руно

 • Боја: сива, розова

 • Шифра на артикл: GM6957

Карактеристика Вредност
Категорија Дуксер
Основна поделба Текстил
Пол Деца-девојчиња
Намена Lifestyle
Бренд adidas
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
68
74
80
86
92
98
104
110
112
116
122
128
134
140
146
152
158
164
170
176

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Овозможете му на вашето девојче да ужива во удобниот дуксер adidas G BOS HD.

Класичниот крој го прави овој спортски дуксер удобен и пријатен за носење.

Предниот кенгур џеб служи за чување на сите потребни ситници.

Атрактивното лого на adidas на градите го нагласува вашиот спортски стил.

Прилагодливата капуљача, предните џебови и еластичните делови на ракавите обезбедуваат дополнителна удобност.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

 • Дуксер за девојчиња

 • Прилагодлива капуљача

 • Предни џебови

 • Еластични делови на ракавите

 • Лого на adidas

 • Материјал: 77% памук, 23% рек. полиестер.руно

 • Боја: сива, розова

 • Шифра на артикл: GM6957

Карактеристика Вредност
Категорија Дуксер
Основна поделба Текстил
Пол Деца-девојчиња
Намена Lifestyle
Бренд adidas
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
68
74
80
86
92
98
104
110
112
116
122
128
134
140
146
152
158
164
170
176

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Дуксер GE0951
adidas Doubleknit 3S Full Zip Hoodie е дуксер со капуљача за девојчиња кој е одличен и ...
2.162 ДЕН
Заштеда 30%
3.088 ДЕН
Помош