Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

G XFG TS
G XFG TS
G XFG TS
G XFG TS
G XFG TS
G XFG TS
G XFG TS
G XFG TS
Тренерки за девојчиња
Код на производ:
(GM8936)
adidas

G XFG TS

Претходна цена
3.688 ДЕН
Моментална Цена
3.688 ДЕН
Моментална Цена
3.688 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 68 *
 • 74 *
 • 80 *
 • 86 *
 • 92 *
 • 98 *
 • 104 *
 • 110 *
 • 112 *
 • 116 *
 • 122 *
 • 128 7-8g
 • 134 8-9g
 • 140 9-10g
 • 146 10-11g
 • 152 11-12g
 • 158 12-13g
 • 164 13-14g
 • 170 14-15g
 • 176 *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas XFG 3-STRIPES PRIMEGREEN TRACKSUIT се тренерки за девојчиња кои топлат пред и по тренингот или часот по физичко. Овие тренерки нудат сè што е потребно за еден млад спортист со стил. Подетално

adidas XFG 3-STRIPES PRIMEGREEN TRACKSUIT се тренерки за девојчиња кои топлат пред и по тренингот или часот по физичко.

Овие тренерки нудат сè што е потребно за еден млад спортист со стил.

Направени се од мек материјал кој топли, а во исто време даваат максималнса удобност.

AEROREADY технологијата ја апсорбира потта од кожата и брзо ја суши.

Трите линии на левиот ракав и десната ногавица даваат спортски изглед на овие тренерки.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

 • Висока јака

 • Прицврстување со патент со целата должина

 • AEROREADY технологија за апсорпција на пот

 • Еластични делови на ракавите, ногавиците и половината

 • Странични џебови со патент на горниот и долниот дел

 • Логото на adidas на горниот и долниот дел

 • Состав на материјал: 100% рециклиран полиестер

 • Боја: црна

 • Шифра на артикл: GM8936

Карактеристика Вредност
Категорија Тренерка
Основна поделба Текстил
Пол Деца-девојчиња
Намена Тренинг
Бренд adidas
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
68
74
80
86
92
98
104
110
112
116
122
128
134
140
146
152
158
164
170
176

Остави коментар

Trenutno nema komentara

adidas XFG 3-STRIPES PRIMEGREEN TRACKSUIT се тренерки за девојчиња кои топлат пред и по тренингот или часот по физичко.

Овие тренерки нудат сè што е потребно за еден млад спортист со стил.

Направени се од мек материјал кој топли, а во исто време даваат максималнса удобност.

AEROREADY технологијата ја апсорбира потта од кожата и брзо ја суши.

Трите линии на левиот ракав и десната ногавица даваат спортски изглед на овие тренерки.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

 • Висока јака

 • Прицврстување со патент со целата должина

 • AEROREADY технологија за апсорпција на пот

 • Еластични делови на ракавите, ногавиците и половината

 • Странични џебови со патент на горниот и долниот дел

 • Логото на adidas на горниот и долниот дел

 • Состав на материјал: 100% рециклиран полиестер

 • Боја: црна

 • Шифра на артикл: GM8936

Карактеристика Вредност
Категорија Тренерка
Основна поделба Текстил
Пол Деца-девојчиња
Намена Тренинг
Бренд adidas
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
68
74
80
86
92
98
104
110
112
116
122
128
134
140
146
152
158
164
170
176

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Оваа удобна тренерка е направена  од ткаенина од трико. Го има логото на adidas на...
1.812 ДЕН
Заштеда 35%
2.788 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
3.190 ДЕН
Заштеда 20%
3.988 ДЕН
Помош
string(0) ""
string(0) ""