Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

M NK FLX STRIDE SHORT 5
M NK FLX STRIDE SHORT 5
M NK FLX STRIDE SHORT 5
M NK FLX STRIDE SHORT 5
M NK FLX STRIDE SHORT 5
M NK FLX STRIDE SHORT 5
M NK FLX STRIDE SHORT 5
M NK FLX STRIDE SHORT 5
M NK FLX STRIDE SHORT 5
M NK FLX STRIDE SHORT 5
Машки шорцеви
Код на производ:
(CQ7949-010)
NIKE

M NK FLX STRIDE SHORT 5" TRAIL

Претходна цена
3.090 ДЕН
Моментална Цена
3.090 ДЕН
Цена со попуст
2.472 ДЕН
Заштеда: 618 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 2XS *
 • XS 88
 • YSM *
 • SM *
 • S 88-96
 • YMD *
 • MD *
 • M 96-104
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L 104-114
 • XL 112-124
 • 2XL 124-136
 • 3XL 136-148
 • 4XL *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Flex Stride Shorts се машки шорцеви за трчање кои ве охрабруваат да трчате во секое време и секаде. Овој редизајниран модел носи комплетно нова и подобрена ткаенина со посебен систем за вентилација на задната страна. Подетално

Nike Flex Stride Shorts се машки шорцеви за трчање кои ве охрабруваат да трчате во секое време и секаде.

Овој редизајниран модел носи комплетно нова и подобрена ткаенина со посебен систем за вентилација на задната страна.

Ткаенината овозможува чувство на пријатно ладење кога вашето тело се загрева со секој изминат километар.

Со помош на технологијата Dri-FIT останувате суви и пријатно разладени за време на целиот тренинг.

Овие машки шорцеви се идеални за сите мажи кои тренираат редовно и им треба целосен комфор.

Спецификации:

 • Стандарден крој
 • Рефлексивни детали
 • 100% рециклиран полиестер
 • Растеглива ткаенина Nike Flex
 • Dri-FIT технологија за отстранување на потта од кожата
 • Перење во машина
 • Боја: црна / бела / црвена
 • Шифра на артикл: CQ7949-010
Карактеристика Вредност
Категорија Шорцеви
Основна поделба Текстил
Пол Машки
Намена Трчање
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
S 88-96
XL 112-124
XS 88
M 96-104
L 104-114
2XL 124-136
3XL 136-148

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Nike Flex Stride Shorts се машки шорцеви за трчање кои ве охрабруваат да трчате во секое време и секаде.

Овој редизајниран модел носи комплетно нова и подобрена ткаенина со посебен систем за вентилација на задната страна.

Ткаенината овозможува чувство на пријатно ладење кога вашето тело се загрева со секој изминат километар.

Со помош на технологијата Dri-FIT останувате суви и пријатно разладени за време на целиот тренинг.

Овие машки шорцеви се идеални за сите мажи кои тренираат редовно и им треба целосен комфор.

Спецификации:

 • Стандарден крој
 • Рефлексивни детали
 • 100% рециклиран полиестер
 • Растеглива ткаенина Nike Flex
 • Dri-FIT технологија за отстранување на потта од кожата
 • Перење во машина
 • Боја: црна / бела / црвена
 • Шифра на артикл: CQ7949-010
Карактеристика Вредност
Категорија Шорцеви
Основна поделба Текстил
Пол Машки
Намена Трчање
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
S 88-96
XL 112-124
XS 88
M 96-104
L 104-114
2XL 124-136
3XL 136-148

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Шорцеви CJ5453-010
Машките шорцеви Nike Flex Stride Shorts се изработени од лесна ткаенина со подобрена ци...
1.883 ДЕН
Заштеда 30%
2.690 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Помош
string(0) ""
string(0) ""