Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

JORDAN JDB JUMPMAN CLASSICS FULL ZIP
Детски дуксер
Код на производ:
(957968-023)
NIKE

JORDAN JDB JUMPMAN CLASSICS FULL ZIP

Претходна цена
2.990 ДЕН
Моментална Цена
2.990 ДЕН
Цена со попуст
1.944 ДЕН
Заштеда: 1.046 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 2XS *
 • XS XS
 • YSM *
 • SM *
 • S S
 • YMD *
 • MD *
 • M M
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L L
 • XL XL
 • 2XL *
 • 3XL *
 • 4XL *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike JORDAN JDP JUMPMAN CLASSICS FULL ZIP е дуксер со капуљача за момчиња на возраст од 8 до 14 години. Современиот дизајн нуди врвен комфор и привлечен изглед. Подетално

Nike JORDAN JDP JUMPMAN CLASSICS FULL ZIP е дуксер со капуљача за момчиња на возраст од 8 до 14 години.

Современиот дизајн нуди врвен комфор и привлечен изглед.

Овој дуксер е направен од материјали што даваат чувство на мекост и удобност.

Кенгур џебовите се практични за чување ситници.

Патентот се протега по целата должина на дуксерот.

Интересниот избор на бои и графиката Jordan Jumpman Nike Air придонесуваат за впечатлив изглед.

Децата ќе го обожаваат овој дуксер. Ќе се чувствуваат пријатно во текот на целиот ден.

Брендот Jordan секогаш ги поместува границите на квалитет и дизајн.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

 • Состав: 60% памук, 40% полиестер
 • Стандарден крој
 • Кенгур џебови
 • Прикажана боја: црна, црвена, бела
 • Шифра на артикл: 957968-023
Карактеристика Вредност
Категорија Дуксер
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Кошарка
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
XS XS 64.5–66
S S 66–69
M M 69–75
L L 75–81.5
XL XL 81.5–88.5

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Nike JORDAN JDP JUMPMAN CLASSICS FULL ZIP е дуксер со капуљача за момчиња на возраст од 8 до 14 години.

Современиот дизајн нуди врвен комфор и привлечен изглед.

Овој дуксер е направен од материјали што даваат чувство на мекост и удобност.

Кенгур џебовите се практични за чување ситници.

Патентот се протега по целата должина на дуксерот.

Интересниот избор на бои и графиката Jordan Jumpman Nike Air придонесуваат за впечатлив изглед.

Децата ќе го обожаваат овој дуксер. Ќе се чувствуваат пријатно во текот на целиот ден.

Брендот Jordan секогаш ги поместува границите на квалитет и дизајн.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

 • Состав: 60% памук, 40% полиестер
 • Стандарден крој
 • Кенгур џебови
 • Прикажана боја: црна, црвена, бела
 • Шифра на артикл: 957968-023
Карактеристика Вредност
Категорија Дуксер
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Кошарка
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
XS XS 64.5–66
S S 66–69
M M 69–75
L L 75–81.5
XL XL 81.5–88.5

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Дуксер 957968-GEH
Nike JORDAN JDP JUMPMAN CLASSICS FULL ZIP е дуксер со капуљача за момчиња на возраст од...
2.093 ДЕН
Заштеда 30%
2.990 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Дуксер 957423-E4F
Големини: XS - 6-8 год; S - 8-10 год; M - 10-12 год; L - 12-13 год; ...
1.883 ДЕН
Заштеда 30%
2.690 ДЕН
Помош
string(0) ""
string(0) ""