Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

B NK DRY ACDMY SHORT K
B NK DRY ACDMY SHORT K
B NK DRY ACDMY SHORT K
B NK DRY ACDMY SHORT K
B NK DRY ACDMY SHORT K
B NK DRY ACDMY SHORT K
B NK DRY ACDMY SHORT K
B NK DRY ACDMY SHORT K
B NK DRY ACDMY SHORT K
B NK DRY ACDMY SHORT K
Детски шорцеви
Код на производ:
(AO0771-019)
NIKE

B NK DRY ACDMY SHORT K

Претходна цена
1.090 ДЕН
Моментална Цена
1.090 ДЕН
Цена со попуст
763 ДЕН
Заштеда: 327 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 2XS *
 • XS XS
 • YSM *
 • SM *
 • S S
 • YMD *
 • MD *
 • M M
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L L
 • XL XL
 • 2XL *
 • 3XL *
 • 4XL *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Dri-FIT Academy се детски фудбалски шорцеви дизајнирани за дневни тренинзи. Меката ткаенина со технологија Dri-FIT ја апсорбира потта од кожата, додека мрежата на страна овозможува циркулација на воздух. Подетално

Nike Dri-FIT Academy се детски фудбалски шорцеви дизајнирани за дневни тренинзи.

Меката ткаенина со технологија Dri-FIT ја апсорбира потта од кожата, додека мрежата на страна овозможува циркулација на воздух.

Овие шорцеви се направени од 100% рециклирана полиестерска ткаенина.

Спецификации:

 • Материјал: 100% полиестер
 • Шифра на артикл: AO0771-019
Карактеристика Вредност
Категорија Шорцеви
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Фудбал
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
XS XS 64.5–66
S S 66–69
M M 69–75
L L 75–81.5
XL XL 81.5–88.5

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Nike Dri-FIT Academy се детски фудбалски шорцеви дизајнирани за дневни тренинзи.

Меката ткаенина со технологија Dri-FIT ја апсорбира потта од кожата, додека мрежата на страна овозможува циркулација на воздух.

Овие шорцеви се направени од 100% рециклирана полиестерска ткаенина.

Спецификации:

 • Материјал: 100% полиестер
 • Шифра на артикл: AO0771-019
Карактеристика Вредност
Категорија Шорцеви
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Фудбал
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
XS XS 64.5–66
S S 66–69
M M 69–75
L L 75–81.5
XL XL 81.5–88.5

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:3
Шорцеви AO0771-101
654 ДЕН
Заштеда 40%
1.090 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Шорцеви CV3070-010
1.164 ДЕН
Заштеда 35%
1.790 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Шорцеви BQ3766-010
1.183 ДЕН
Заштеда 30%
1.690 ДЕН
Помош
string(0) ""
string(0) ""