Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

JUVE KIDS SWPNT
JUVE KIDS SWPNT
JUVE KIDS SWPNT
JUVE KIDS SWPNT
JUVE KIDS SWPNT
JUVE KIDS SWPNT
JUVE KIDS SWPNT
JUVE KIDS SWPNT
JUVE KIDS SWPNT
JUVE KIDS SWPNT
Детски долен дел тренери
Код на производ:
(FR4231)
adidas

JUVE KIDS SWPNT

Претходна цена
2.488 ДЕН
Моментална Цена
2.488 ДЕН
Цена со попуст
1.493 ДЕН
Заштеда: 995 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 56 *
 • 62 * 57-62
 • 68 * 63-68
 • 74 * 69-74
 • 80 * 74-80
 • 86 * 81-86
 • 92 * 87-92
 • 98 * 93-98
 • 104 * 99-104
 • 110 *
 • 116 5-6g
 • 122 6-7g
 • 128 7-8g
 • 134 8-9g
 • 140 9-10g
 • 152 11-12g
 • 158 12-13g
 • 164 13-14g
 • 170 14-15g
 • 176 15-16g
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas JUVENTUS SWEAT PANT се детски долен дел тренерски со удобен спортски дизајн. Направени се за малите љубители на фудбалот, а се идеални за релаксација и секојдневно носење. Лесната комбинација на памук и француски фротир е многу удобна и нежна за детската кожа. Подетално

adidas JUVENTUS SWEAT PANT се детски долен дел тренерски со удобен спортски дизајн.

Направени се за малите љубители на фудбалот, а се идеални за релаксација и секојдневно носење.

Лесната комбинација на памук и француски фротир е многу удобна и нежна за детската кожа.

Грбот на Јувентус, препознатливите бои на клубот и нагласената графика на adidas го истакнуваат спортскиот дух.

Спецификации:

 • Еластична лента на половината
 • Џебови со патент
 • Состав: 70% памук, 30% полиестер француски фротир
 • Боја: црна, бела
 • Шифра на артикл: FR4231
Карактеристика Вредност
Категорија Долен дел тренерки
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Фудбал
Бренд adidas
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
128 7-8g 128
140 9-10g 140
152 11-12g 152
164 13-14g 164
170 14-15g 170
116 5-6g 116
122 6-7g 122
134 8-9g 134
158 12-13g 158
176 15-16g 176

Остави коментар

Trenutno nema komentara

adidas JUVENTUS SWEAT PANT се детски долен дел тренерски со удобен спортски дизајн.

Направени се за малите љубители на фудбалот, а се идеални за релаксација и секојдневно носење.

Лесната комбинација на памук и француски фротир е многу удобна и нежна за детската кожа.

Грбот на Јувентус, препознатливите бои на клубот и нагласената графика на adidas го истакнуваат спортскиот дух.

Спецификации:

 • Еластична лента на половината
 • Џебови со патент
 • Состав: 70% памук, 30% полиестер француски фротир
 • Боја: црна, бела
 • Шифра на артикл: FR4231
Карактеристика Вредност
Категорија Долен дел тренерки
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Фудбал
Бренд adidas
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
128 7-8g 128
140 9-10g 140
152 11-12g 152
164 13-14g 164
170 14-15g 170
116 5-6g 116
122 6-7g 122
134 8-9g 134
158 12-13g 158
176 15-16g 176

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
adidas Core18 Rain Pant Youth е долниот дел од тренерката која штити од дожд наменета з...
1.133 ДЕН
Заштеда 40%
1.888 ДЕН
Помош
string(0) ""
string(0) ""