Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

CORE18 RN PNT Y
CORE18 RN PNT Y
CORE18 RN PNT Y
CORE18 RN PNT Y
CORE18 RN PNT Y
CORE18 RN PNT Y
CORE18 RN PNT Y
CORE18 RN PNT Y
CORE18 RN PNT Y
CORE18 RN PNT Y
Детски долен дел тренерки
Код на производ:
(CE9061)
adidas

CORE18 RN PNT Y

Претходна цена
1.888 ДЕН
Моментална Цена
1.888 ДЕН
Цена со попуст
1.133 ДЕН
Заштеда: 755 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 56 *
 • 62 * 57-62
 • 68 * 63-68
 • 74 * 69-74
 • 80 * 74-80
 • 86 * 81-86
 • 92 * 87-92
 • 98 * 93-98
 • 104 * 99-104
 • 110 *
 • 116 5-6g
 • 122 6-7g
 • 128 7-8g
 • 134 8-9g
 • 140 9-10g
 • 152 11-12g
 • 158 12-13g
 • 164 13-14g
 • 170 14-15g
 • 176 15-16g
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas Core18 Rain Pant Youth е долниот дел од тренерката која штити од дожд наменета за помлади фудбалери. Без разлика дали надвор има сонце или врне, натпреварот продолжува. Подетално

adidas Core18 Rain Pant Youth е долниот дел од тренерката која штити од дожд наменета за помлади фудбалери.

Без разлика дали надвор има сонце или врне, натпреварот продолжува.

Останете суви и спротиставете се на дождот со овој долен дел тренерка.

Џебовите овозможуваат пристап до вашите шорцеви, додека еластичните ластици не дозволуваат да продира вода.

 

Спецификации:

 • 100% полиамид (најлон)

 • Еластична лента на струкот

 • Практични патенти

 • Логото на adidas

 • Боја: црна - црна / бела

 • Шифра на артикл: CE9061

Карактеристика Вредност
Категорија Долен дел тренерки
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Фудбал
Бренд adidas
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
128 7-8g 128
140 9-10g 140
152 11-12g 152
164 13-14g 164
170 14-15g 170
116 5-6g 116
122 6-7g 122
134 8-9g 134
158 12-13g 158
176 15-16g 176

Остави коментар

Trenutno nema komentara

adidas Core18 Rain Pant Youth е долниот дел од тренерката која штити од дожд наменета за помлади фудбалери.

Без разлика дали надвор има сонце или врне, натпреварот продолжува.

Останете суви и спротиставете се на дождот со овој долен дел тренерка.

Џебовите овозможуваат пристап до вашите шорцеви, додека еластичните ластици не дозволуваат да продира вода.

 

Спецификации:

 • 100% полиамид (најлон)

 • Еластична лента на струкот

 • Практични патенти

 • Логото на adidas

 • Боја: црна - црна / бела

 • Шифра на артикл: CE9061

Карактеристика Вредност
Категорија Долен дел тренерки
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Фудбал
Бренд adidas
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
128 7-8g 128
140 9-10g 140
152 11-12g 152
164 13-14g 164
170 14-15g 170
116 5-6g 116
122 6-7g 122
134 8-9g 134
158 12-13g 158
176 15-16g 176

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
adidas JUVENTUS SWEAT PANT се детски долен дел тренерски со удобен спортски дизајн. Нап...
1.493 ДЕН
Заштеда 40%
2.488 ДЕН
Помош
string(0) ""
string(0) ""