Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

B NK DRY ACDMY SHORT K
B NK DRY ACDMY SHORT K
B NK DRY ACDMY SHORT K
B NK DRY ACDMY SHORT K
B NK DRY ACDMY SHORT K
B NK DRY ACDMY SHORT K
B NK DRY ACDMY SHORT K
B NK DRY ACDMY SHORT K
B NK DRY ACDMY SHORT K
B NK DRY ACDMY SHORT K
Детски шорцеви
Код на производ:
(AO0771-101)
NIKE

B NK DRY ACDMY SHORT K

Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS 7-8г.
 • YSM *
 • SM *
 • S 8-9г.
 • YMD *
 • MD *
 • M 10-11г.
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL *
 • 3XL *
 • 4XL *
Зачувајте во листата на желби
Nike Dri-FIT Academy шорцевите за момчиња имаат мек материјал со технологија Dri-FIT која ја отстранува потта од кожата, додека мрежестите делови на страните овозможуваат проток на воздух. Подетално

Nike Dri-FIT Academy шорцевите за момчиња имаат мек материјал со технологија Dri-FIT која ја отстранува потта од кожата, додека мрежестите делови на страните овозможуваат проток на воздух.

Овој производ е направен од 100% рециклиран полиестер.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

 • Боја: бела, црна

 • Перење во машина

 • Еластичен дел на половината

 • Технологија за апсорпција на пот Dri-FIT

 • Состав на материјал: 100% рециклиран полиестер

 • Шифра на артикл: AO0771-101

Карактеристика Вредност
Категорија Шорцеви
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Фудбал
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Nike Dri-FIT Academy шорцевите за момчиња имаат мек материјал со технологија Dri-FIT која ја отстранува потта од кожата, додека мрежестите делови на страните овозможуваат проток на воздух.

Овој производ е направен од 100% рециклиран полиестер.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

 • Боја: бела, црна

 • Перење во машина

 • Еластичен дел на половината

 • Технологија за апсорпција на пот Dri-FIT

 • Состав на материјал: 100% рециклиран полиестер

 • Шифра на артикл: AO0771-101

Карактеристика Вредност
Категорија Шорцеви
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Фудбал
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Шорцеви CZ0979-011
Nike Dri-FIT Academy се детски фудбалски шорцеви дизајнирани да го поддржуваат секојдне...
1.164 ДЕН
Заштеда 35%
1.790 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Шорцеви AO0771-019
Nike Dri-FIT Academy се детски фудбалски шорцеви дизајнирани за дневни тренинзи. Меката...
763 ДЕН
Заштеда 30%
1.090 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Шорцеви CV3070-010
1.074 ДЕН
Заштеда 40%
1.790 ДЕН
Помош