Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

PARMA 16 SHO Y
PARMA 16 SHO Y
PARMA 16 SHO Y
PARMA 16 SHO Y
PARMA 16 SHO Y
PARMA 16 SHO Y
PARMA 16 SHO Y
PARMA 16 SHO Y
PARMA 16 SHO Y
PARMA 16 SHO Y
Детски шорцеви
Код на производ:
(AJ5895)
adidas

PARMA 16 SHO Y

Претходна цена
788 ДЕН
Моментална Цена
788 ДЕН
Цена со попуст
591 ДЕН
Заштеда: 197 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 * 57-62
 • 68 * 63-68
 • 74 * 69-74
 • 80 * 74-80
 • 86 * 81-86
 • 92 * 87-92
 • 98 * 93-98
 • 104 * 99-104
 • 110 *
 • 116 5-6g
 • 122 6-7g
 • 128 7-8g
 • 134 8-9g
 • 140 9-10g
 • 146 10-11g
 • 152 11-12g
 • 158 12-13g
 • 164 13-14g
 • 170 14-15g
 • 176 15-16g
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas Parma 16 Sho Youth се детски фудбалски шорцеви дизајнирани за момчиња тинејџери. Шорцевите се изработени од ткаенина Climalite® што ја отстранува потта од кожата обезбедувајќи ја потребната удобност за време на натпреварот. Подетално

adidas Parma 16 Sho Youth се детски фудбалски шорцеви дизајнирани за момчиња тинејџери.

Шорцевите се изработени од ткаенина Climalite® што ја отстранува потта од кожата обезбедувајќи ја потребната удобност за време на натпреварот.

Во овие шорцеви ќе се чувствувате пријатно и слободно додека го водите вашиот тим до победа.

Дискретниот спортски знак adidas им дава спортски изглед.

Спецификации:

 • Детски шорцеви
 • За тинејџери од 8 до 14 години
 • Еластична лента на појас
 • Ткаенина Climalite® што ја отстранува потта
 • Состав: 100% рециклиран полиестер
 • Боја: темносина
 • Шифра на артикл: AJ5895
Карактеристика Вредност
Категорија Шорцеви
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Фудбал
Бренд adidas
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
62 0-3м 57-62
68 3-6м 63-68
74 6-9м 69-74
80 9-12м 74-80
86 12-18м 81-86
92 1-2 г. 87-92
98 2-3 г. 93-98
104 3-4 г. 99-104
110
116
122
128
134
140
146
152
158
164
170
176

Остави коментар

Trenutno nema komentara

adidas Parma 16 Sho Youth се детски фудбалски шорцеви дизајнирани за момчиња тинејџери.

Шорцевите се изработени од ткаенина Climalite® што ја отстранува потта од кожата обезбедувајќи ја потребната удобност за време на натпреварот.

Во овие шорцеви ќе се чувствувате пријатно и слободно додека го водите вашиот тим до победа.

Дискретниот спортски знак adidas им дава спортски изглед.

Спецификации:

 • Детски шорцеви
 • За тинејџери од 8 до 14 години
 • Еластична лента на појас
 • Ткаенина Climalite® што ја отстранува потта
 • Состав: 100% рециклиран полиестер
 • Боја: темносина
 • Шифра на артикл: AJ5895
Карактеристика Вредност
Категорија Шорцеви
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Фудбал
Бренд adidas
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
62 0-3м 57-62
68 3-6м 63-68
74 6-9м 69-74
80 9-12м 74-80
86 12-18м 81-86
92 1-2 г. 87-92
98 2-3 г. 93-98
104 3-4 г. 99-104
110
116
122
128
134
140
146
152
158
164
170
176

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
552 ДЕН
Заштеда 30%
788 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
1.253 ДЕН
Заштеда 40%
2.088 ДЕН
Помош
string(0) ""
string(0) ""