Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

B NSW PO HOODIE KIDS PACK
B NSW PO HOODIE KIDS PACK
B NSW PO HOODIE KIDS PACK
B NSW PO HOODIE KIDS PACK
Детски дуксер
Код на производ:
(CU9308-011)
NIKE

B NSW PO HOODIE KIDS PACK

Претходна цена
3.090 ДЕН
Моментална Цена
3.090 ДЕН
Цена со попуст
2.163 ДЕН
Заштеда: 927 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS 7-8г. 64.5–66
 • YSM *
 • SM *
 • S 8-9г. 66–69
 • YMD *
 • MD *
 • M 10-11г. 69–75
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L 12-13г. 75–81.5
 • XL 14-15г. 81.5–88.5
 • 2XL *
 • 3XL *
 • 4XL *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear детскиот дуксер со класичен спортски дизајн може да го носите во сите прилики. Со капуљача, долги ракави и удобен и привлечен дизајн, овој дуксер е идеален за секое дете. Подетално

Nike Sportswear детскиот дуксер со класичен спортски дизајн може да го носите во сите прилики.

Со капуљача, долги ракави и удобен и привлечен дизајн, овој дуксер е идеален за секое дете.

Направен е од многу меко и топло руно од памук, кое овозможува целодневна удобност.

Спецификации:

 • Дуксер со капуљача

 • Стандарден крој

 • Преден џеб

 • Состав: 80% памук, 20% полиестер

 • Боја: црна, црвена, бела

 • Шифра на артикл: CU9308-011

Карактеристика Вредност
Категорија Дуксер
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Lifestyle
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS 7-8г. 64.5–66
YSM
SM
S 8-9г. 66–69
YMD
MD
M 10-11г. 69–75
YLG
YXL
LG
L 12-13г. 75–81.5
XL 14-15г. 81.5–88.5
2XL
3XL
4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Nike Sportswear детскиот дуксер со класичен спортски дизајн може да го носите во сите прилики.

Со капуљача, долги ракави и удобен и привлечен дизајн, овој дуксер е идеален за секое дете.

Направен е од многу меко и топло руно од памук, кое овозможува целодневна удобност.

Спецификации:

 • Дуксер со капуљача

 • Стандарден крој

 • Преден џеб

 • Состав: 80% памук, 20% полиестер

 • Боја: црна, црвена, бела

 • Шифра на артикл: CU9308-011

Карактеристика Вредност
Категорија Дуксер
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Lifestyle
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS 7-8г. 64.5–66
YSM
SM
S 8-9г. 66–69
YMD
MD
M 10-11г. 69–75
YLG
YXL
LG
L 12-13г. 75–81.5
XL 14-15г. 81.5–88.5
2XL
3XL
4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Дуксер DB3254-063
Nike B NSW JDI HOODIE е машки дуксер за момчиња дизајниран за секојдневно носење. Напр...
2.472 ДЕН
Заштеда 20%
3.090 ДЕН
Помош