Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ELLESSE Men's Half Zip Hoody
ELLESSE Men's Half Zip Hoody
ELLESSE Men's Half Zip Hoody
ELLESSE Men's Half Zip Hoody
ELLESSE Men's Half Zip Hoody
ELLESSE Men's Half Zip Hoody
ELLESSE Men's Half Zip Hoody
ELLESSE Men's Half Zip Hoody
Машки дуксер
Код на производ:
(ELA201M606-01)
ELLESSE

ELLESSE Men's Half Zip Hoody

Prosečna ocena:
4.3
ocene
ocene
3
(Oceni)

Подготвени за освежување? Новата колекција е тука! Новите модели, интересни бои, урбани кроеви, нови технологии и многу повеќе ги красат новите колекции на светски познатите брендови. Бидете први што ќе ги прошетате најновите трендови по улиците на вашиот град!

 

Претходна цена
3.490 ДЕН
Моментална цена
3.490 ДЕН
Цена со попуст
2.792 ДЕН
Заштеда: 698 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Ellesse MENS HALF ZIP HOODY е машки дуксер со капуљача кој можете да го носите секојдневно, како еден од слоевите или самостојно наместо потенка јакна. Овој дуксер има капуљача која можете да ја прилагодите со учкур за да ја адаптирате на вашите потреби. Патентот со ½ должина освен што изгледа многу интересно и необично, ви дава можност многу лесно да го закопчате или откопчате и на тој начин да го прилагодите на временските услови. Минималистичкиот изглед на овој дуксер ви овозможува да го искомбинирате буквално со секој вид облека. Манжетните на ракавите и околу струкот го одржуваат дуксерот на место без разлика колку сте активни, а покрај тоа ја одржуваат и телесната температура и на тој начин ви обезбедуваат оптимална топлина. Големиот џеб на градите е одлично решение за складирање на оние ситници без кои не одите никаде, за да можете да уживате во слободното движење на вашите раце додека одите. Едноставното Ellesse лого на градите го истакнува вашиот спортски стил. Ellesse MENS HALF ZIP HOODY машкиот дуксер ќе ви стане омилен уште од првиот ден кога ќе го облечете.Спецификација:Модел: regular fitМашки дуксер со капуљачаЕластични делови на ракавите и околу половината Голем преден џеб на градите Боја: црна Код на производ: ELA201M606-01.
Подетално

Ellesse MENS HALF ZIP HOODY е машки дуксер со капуљача кој можете да го носите секојдневно, како еден од слоевите или самостојно наместо потенка јакна. Овој дуксер има капуљача која можете да ја прилагодите со учкур за да ја адаптирате на вашите потреби. Патентот со ½ должина освен што изгледа многу интересно и необично, ви дава можност многу лесно да го закопчате или откопчате и на тој начин да го прилагодите на временските услови. Минималистичкиот изглед на овој дуксер ви овозможува да го искомбинирате буквално со секој вид облека. Манжетните на ракавите и околу струкот го одржуваат дуксерот на место без разлика колку сте активни, а покрај тоа ја одржуваат и телесната температура и на тој начин ви обезбедуваат оптимална топлина. Големиот џеб на градите е одлично решение за складирање на оние ситници без кои не одите никаде, за да можете да уживате во слободното движење на вашите раце додека одите. Едноставното Ellesse лого на градите го истакнува вашиот спортски стил. Ellesse MENS HALF ZIP HOODY машкиот дуксер ќе ви стане омилен уште од првиот ден кога ќе го облечете.
Спецификација:

 • Модел: regular fit
 • Машки дуксер со капуљача
 • Еластични делови на ракавите и околу половината
 • Голем преден џеб на градите
 • Боја: црна
 • Код на производ: ELA201M606-01

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд ELLESSE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  S S
  M M
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  Оставите оценка

  • Amir Bajraktari
   Amir Bajraktari

   30.09.2022. 10:24
  • Goran Andonoski
   Goran Andonoski

   26.09.2022. 10:54
  • Трајче Ангелковски
   Трајче Ангелковски

   17.09.2022. 10:47

  Слични производи

  Помош