Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ - ОБЛЕКА
06.05.2019.

adidas

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА МАШКА ADIDAS ОБЛЕКА
ГОЛЕМИНАSMLXL2XL3XL
ОБЕМ НА ГРАДИ88-9495–102103–111112–121122–132133-144
ОБЕМ НА СТРУК76–8283–9091–99100–109110–121122-134
ОБЕМ НА КОЛКОВИ87–9394–101102–110111–119120–128129-138

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА ЖЕНСКА ADIDAS ОБЛЕКА
ГОЛЕМИНАXSSMLXL2XL
ОБЕМ НА ГРАДИ77-8283-8889-9495-101102-109110-118 
ОБЕМ НА СТРУК61-6667-7273-7879-8586-9495-104
ОБЕМ НА КОЛКОВИ86-9192-9798-103104-110111-117118-125

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА ДЕТСКА ADIDAS ОБЛЕКА (момчиња)
ГОЛЕМИНА110116122128134140146152158164170176
ОБЕМ НА ГРАДИ56.5-5858.5-60.561-6363.5-64 64.5-67.568-7171.5-74.575-7878.5-8282.5-8686.5-8989.5-91.5
ОБЕМ НА СТРУК54.5-5555.5-5656.5-5757.5-5959.5-61.562-63.564-66 66.5-6868.5-70.571-7373.5-74.575-76.5
ОБЕМ НА КОЛКОВИ60.5-6262.5-6464.5-6666.5-6868.5-7171.5-74.575-77.578-8181.5-8585.5-8989.5-91.592-94

 

ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ ЗА ДЕТСКА ADIDAS ОБЛЕКА (девојчиња)
ГОЛЕМИНА110116122128134140146152158164170
ОБЕМ НА ГРАДИ56.5-5858.5-60.561-6363.5-64 65.5-68.569-71.572-7575.5-7878.5-80.581-82.583-87
ОБЕМ НА СТРУК54.5-5555.5-5656.5-5757.5-5958.5-6060.5-6262.5-63.564-65.566-66.567-67.568-70
ОБЕМ НА КОЛКОВИ60.5-6262.5-6464.5-6666.5-6870.5-73.574-7777.5-80.581-8484.5-8686.5-8888.5-92

 

Напомена: Големините наведени во cm се наведени ориентациски, за да можете полесно и поточно да ја одберете потребната големина. Големините наведени во CM се превземени од спецификациите на производителот и постои можност за отстапки кај одредени модели.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

07.
May.
2019.
ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ - ОБЛЕКА
07.
May.
2019.
ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ - ОБЛЕКА
07.
May.
2019.
ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ - ОБЛЕКА
07.
May.
2019.
ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ - ОБЛЕКА
07.
May.
2019.
ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ - ОБЛЕКА
06.
May.
2019.
ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ - ОБЛЕКА
06.
May.
2019.
ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ - ОБЛЕКА