Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Опрема
по страна
Filtriraj
Освежи филтри
Пол
Прикажи повеќе
Намена
Прикажи повеќе
Брендови
Прикажи повеќе
Возраст
Големина
Прикажи повеќе
Цена
deca-momcinja
deca-devojcinja
Lista: НОВА КОЛЕКЦИЈА
45 производи

НОВА КОЛЕКЦИЈА

Уживајте во тренинг или пролетни дружења со новите модели од Sport Vision! Интересни колекции носат врвни модели на патики, тренерки, дуксери, фустани и маици кои се неизбежни оваа сезона.

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
adidas FROZEN CLASSIC BACKPACK е ранец за девојчиња со омилените ликови кои ќе и овозмо...
Ранец
array(0) {
}
1.670 ДЕН
Заштеда 20%
2.088 ДЕН
Големина
OG
NS
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Ранец BA5559-615
Иако димензиите на детскиот ранец Nike Brasilia JDI се помали, овој модел е практичен и...
Ранец
array(0) {
}
1.112 ДЕН
Заштеда 20%
1.390 ДЕН
Големина
BV
OSFT
MISC
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Ранец BA5262-016
Димензии: 46 cm x 35,5 cm
Ранец
array(0) {
}
632 ДЕН
Заштеда 20%
790 ДЕН
Големина
BV
OSFT
MISC
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Торбица BA5262-015
array(0) {
}
632 ДЕН
Заштеда 20%
790 ДЕН
Големина
BV
OSFT
MISC
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:3
Качкет 9A0128-R78
NIKE JORDAN JAN JUMPMAN SNAPBACK е капа за момчиња. Направена е од шест дела со прилаго...
Капа
array(0) {
}
952 ДЕН
Заштеда 20%
1.190 ДЕН
Големина
UNSZ
OSFA
ONE
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:3
Качкет 9A0128-023
Капа
array(0) {
}
714 ДЕН
Заштеда 40%
1.190 ДЕН
Големина
UNSZ
OSFA
ONE
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Детската капа аdidas Graphic Cap за девојчиња е многу важен дел од гардеробата за време...
array(0) {
}
950 ДЕН
Заштеда 20%
1.188 ДЕН
Големина
CHLD
1
OSFY
OSFW
OSFA
OSFL
OSFM
L
ONE
NS
PRO
12OZ
14OZ
16OZ
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Качкет 8A2319-A4Y
Nike NAB BOYS’S SWOOSH CAP е детска капа со класичен спортски изглед и функционал...
Капа
array(0) {
}
474 ДЕН
Заштеда 40%
790 ДЕН
Големина
UNSZ
OSFA
ONE
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Качкет 8A2319-U89
Nike NAB BOYS’S SWOOSH CAP е детска капа со класичен спортски изглед и функционал...
Капа
array(0) {
}
632 ДЕН
Заштеда 20%
790 ДЕН
Големина
UNSZ
OSFA
ONE
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Чорапи WJ0010-R78
array(0) {
}
632 ДЕН
Заштеда 20%
790 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Чорапи NJ0412-R78
Nike Jordan Baby Gripper чорапите (3 пара) се совршено меки за бебиња кои ги подготвува...
Чорапи
array(0) {
}
590 ДЕН
Големина
0-3M
3M
0-6M
18M
24M
612M
0-12
6M
9M
12M
1224
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Чорапи WJ0009-R78
array(0) {
}
552 ДЕН
Заштеда 20%
690 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Чорапите за тренинг adidas FROZEN CREW SOCKS 3 PAIRS се дизајнирани за оние девојчиња н...
array(0) {
}
870 ДЕН
Заштеда 20%
1.088 ДЕН
Големина
K2XS
KXS
KS
KM
KL
KXL
K2XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Чорапи NN0618-U10
Nike NHB AF1 STRIPE GRIPPER 3pk е комплет чорапи за момчиња. Овие совршено меки и удобн...
Детски чорапи
array(0) {
}
490 ДЕН
Големина
0-3M
3M
0-6M
18M
24M
612M
0-12
6M
9M
12M
1224
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Чорапи UN0026-001
array(0) {
}
472 ДЕН
Заштеда 20%
590 ДЕН
Големина
5-7
4-5
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Чорапи RN0026-001
array(0) {
}
472 ДЕН
Заштеда 20%
590 ДЕН
Големина
5-7
4-5
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Чорапи SX7824-902
Чорапи
array(0) {
}
590 ДЕН
Големина
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Паричник N.IA.C8.504.NS
array(0) {
}
1.890 ДЕН
Големина
OG
NS
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Ролери PW-132-BL
array(0) {
}
2.392 ДЕН
Заштеда 20%
2.990 ДЕН
Големина
2831
2629
2730
2932
3033
3133
3134
3336
3436
3437
3538
3638
3740
3841
3941
4043
4244
4547
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Ролери PW-117-WP
array(0) {
}
1.992 ДЕН
Заштеда 20%
2.490 ДЕН
Големина
2629
3033
3437
3841
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:3
Ролери PW-153-FLOWER
array(0) {
}
2.152 ДЕН
Заштеда 20%
2.690 ДЕН
Големина
2831
2629
2730
2932
3033
3133
3134
3336
3436
3437
3538
3638
3740
3841
3941
4043
4244
4547
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:3
Ролери PW-153-FLUOGR
array(0) {
}
2.232 ДЕН
Заштеда 20%
2.790 ДЕН
Големина
2831
2629
2730
2932
3033
3133
3134
3336
3436
3437
3538
3638
3740
3841
3941
4043
4244
4547
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Ролери PW-122-ENJOY
array(0) {
}
1.672 ДЕН
Заштеда 20%
2.090 ДЕН
Големина
2730
3134
3538
3942
4346
4750
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Ролери PW-117C-BLGR
array(0) {
}
1.752 ДЕН
Заштеда 20%
2.190 ДЕН
Големина
XS
S
M
L
2629
3033
3336
3437
3841
Pročitajte

Спортските обувки и спортската облека се неопходен дел од колекцијата на секој професионален спортист. Меѓутоа, овие парчиња облека не ги носат само професионални спортисти, туку и рекреативци и вистински вљубеници во автентичен, и пред се оригинален спортски стил. На нив спортската опрема им е потребна, но не и неопходна, за разлика од професионалните спортисти на кои поседувањето адекватна опрема им е од исклучителна важност за постигнување на подобри резултати.Токму од таа причина, понудата на Sport Vision ја опфаќа опремата наменета за професионални спортисти, но и за сите вљубеници во здрав и богат начин на живот.

Торби, ранци, чорапи, потници, тегови и сите други елементи од спортската опрема за вежбање надвор или во теретана, можат да се поделат во две категории – опрема наменета за сите вљубеници во спорт и опрема наменета за вистински авантуристи. Без разлика дали спаѓате во првата или другата група, машката спортска опрема и женската спортска опрема која е достапна на Sport Vision Online Shop целосно е прилагодена за сите ваши потреби, но и за потребите на вашето дете.

Спортската опрема за деца е неопходна за секое дете кое почнува професионално да се занимава со спорт. Уште од самиот почеток, му дава самодоверба, додека воедно ја спречува можноста за повреда и додатни непријатности.

Комплетна, а пред се разнолика спортска опрема достапна е на нашиот online shop. Taa e најдобриот детал да го надополните својот спортски стајлинг, меѓутоа и најдобар додаток за време на тренингот да го подобрите секое движење и вежбите кои ги правите.