за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Goalkeeper Match
NIKE Goalkeeper Match
NIKE Goalkeeper Match
NIKE Goalkeeper Match
Код на производ: CQ7795-637
NIKE

NIKE Goalkeeper Match

Код на производ: CQ7795-637
Nike Goalkeeper Match се детски голмански ракавици за поголеми деца кои ви даваат исклучителна поддршка во текот на играта. Пената на дланката обезбедува кадифено амортизирање и апсорпција на удари, додека мазната површина обезбедува зафат и во влажни и суви услови. Мрежестите панели овозможуваат проток на воздух да ги одржува вашите раце суви. Прилагодливиот ремен на зглобот и обратното шиење на задната страна создаваат сигурно вклопување. Мазната површина на дланката ви помага подобро да ја фатите топката обезбедувајќи природно вклопување. Без разлика дали играте фудбал или се браните рекреативно поради задоволство, овие голмански ракавици Nike Goalkeeper Match се вашиот идеален сојузник. Ќе ја покажете својата надмоќ пред вашата цел. Спецификација: Детски голмански ракавици за поголеми деца Мрежести панели Пена на дланката Состав: 40% полиестер, 33% латекс, 21% ЕВА и 6% најлон Прилагодлив ремен за зглоб Обратно шиење Рачно перење.
1.490 ДЕН
1.490 ДЕН
1.490 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 5 5
 • 6 6
 • 7 7
 • 8 8
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Goalkeeper Match се детски голмански ракавици за поголеми деца кои ви даваат исклучителна поддршка во текот на играта. Пената на дланката обезбедува кадифено амортизирање и апсорпција на удари, додека мазната површина обезбедува зафат и во влажни и суви услови. Мрежестите панели овозможуваат проток на воздух да ги одржува вашите раце суви. Прилагодливиот ремен на зглобот и обратното шиење на задната страна создаваат сигурно вклопување. Мазната површина на дланката ви помага подобро да ја фатите топката обезбедувајќи природно вклопување. Без разлика дали играте фудбал или се браните рекреативно поради задоволство, овие голмански ракавици Nike Goalkeeper Match се вашиот идеален сојузник. Ќе ја покажете својата надмоќ пред вашата цел.
Спецификација:

 • Детски голмански ракавици за поголеми деца
 • Мрежести панели
 • Пена на дланката
 • Состав: 40% полиестер, 33% латекс, 21% ЕВА и 6% најлон
 • Прилагодлив ремен за зглоб
 • Обратно шиење
 • Рачно перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Голмански ракавици
  Пол Kids
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари
  NIKE Goalkeeper Match
  Голмански ракавици
  NIKE Goalkeeper Match