за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Goalkeeper Match
NIKE Goalkeeper Match
NIKE Goalkeeper Match
NIKE Goalkeeper Match
Код на производ: CQ7799-637
NIKE

NIKE Goalkeeper Match

Код на производ: CQ7799-637
Nike Goalkeeper Match се голмански ракавици кои ви даваат максимална поддршка во одбраната на вашиот гол. Мазната површина на дланката ви помага подобро да ја фатите топката обезбедувајќи природно вклопување. Пената на дланката обезбедува кадифено амортизирање и апсорпција на удари, додека мазната површина обезбедува зафат и во влажни и суви услови. Мрежестите панели овозможуваат проток на воздух да ги одржува вашите раце суви. Прилагодливиот ремен за зглоб и обратните шевови на задната страна создаваат сигурно вклопување. Без разлика дали играте фудбал активно или рекреативно за задоволство, овие голмански ракавици Nike Goalkeeper Match ќе ви помогнат да дадете максимален придонес во победата на вашиот тим. Покажете ја својата надмоќ пред вашата цел. Спецификација: Голмански ракавици Мрежести панели Пена на дланката Состав: 40% полиестер, 33% латекс, 21% ЕВА и 6% најлон Прилагодлив ремен за зглоб Обратно шиење Рачно перење.
1.890 ДЕН
1.890 ДЕН
1.890 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8 8
 • 9 9
 • 10 10
 • 11 11
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Goalkeeper Match се голмански ракавици кои ви даваат максимална поддршка во одбраната на вашиот гол. Мазната површина на дланката ви помага подобро да ја фатите топката обезбедувајќи природно вклопување. Пената на дланката обезбедува кадифено амортизирање и апсорпција на удари, додека мазната површина обезбедува зафат и во влажни и суви услови. Мрежестите панели овозможуваат проток на воздух да ги одржува вашите раце суви. Прилагодливиот ремен за зглоб и обратните шевови на задната страна создаваат сигурно вклопување. Без разлика дали играте фудбал активно или рекреативно за задоволство, овие голмански ракавици Nike Goalkeeper Match ќе ви помогнат да дадете максимален придонес во победата на вашиот тим. Покажете ја својата надмоќ пред вашата цел.
Спецификација:

 • Голмански ракавици
 • Мрежести панели
 • Пена на дланката
 • Состав: 40% полиестер, 33% латекс, 21% ЕВА и 6% најлон
 • Прилагодлив ремен за зглоб
 • Обратно шиење
 • Рачно перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Голмански ракавици
  Пол Unisex
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари
  NIKE Goalkeeper Match
  Голмански ракавици
  NIKE Goalkeeper Match