за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Elemental
NIKE Elemental
NIKE Elemental
NIKE Elemental
NIKE Elemental
NIKE Elemental
NIKE Elemental
NIKE Elemental
Код на производ: DR6084-690
NIKE

NIKE Elemental

Код на производ: DR6084-690
Nike Elemental е функционален детски ранец кој ќе го придружува секој ваш активен ден. Без разлика дали брзате на час или се дружите во природа со пријателите, овој спортски ранец има доволно простор да носи се што ви треба. Голем страничен џеб за шише од вашиот омилен пијалок и преден џеб за складирање на ситници го прават моделот функционален. Прилагодливите зајакнати ремени за рамо го прават удобно носењето на товарот. Учениците знаат дека футролата за моливи е неопходна за нив, а овој модел на ранец доаѓа со специјална торбичка за моливи. Рачката за носење ви овозможува да го носите овој ранец како торба. Двојниот патент на главната преграда овозможува полесно отворање. Спецификација: Детски ранец Капацитет 20L Страничен џеб за шише Преден џеб Прилагодливи зајакнати ремени за рамо Торбичка за моливи Состав: 100% полиестер Масивно лого на Nike.
2.090 ДЕН
2.090 ДЕН
2.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • MISC Унив.
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Elemental е функционален детски ранец кој ќе го придружува секој ваш активен ден. Без разлика дали брзате на час или се дружите во природа со пријателите, овој спортски ранец има доволно простор да носи се што ви треба. Голем страничен џеб за шише од вашиот омилен пијалок и преден џеб за складирање на ситници го прават моделот функционален. Прилагодливите зајакнати ремени за рамо го прават удобно носењето на товарот. Учениците знаат дека футролата за моливи е неопходна за нив, а овој модел на ранец доаѓа со специјална торбичка за моливи. Рачката за носење ви овозможува да го носите овој ранец како торба. Двојниот патент на главната преграда овозможува полесно отворање.
Спецификација:

 • Детски ранец
 • Капацитет 20L
 • Страничен џеб за шише
 • Преден џеб
 • Прилагодливи зајакнати ремени за рамо
 • Торбичка за моливи
 • Состав: 100% полиестер
 • Масивно лого на Nike

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Ранец
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Ранец DR6084-015
  2.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  NIKE Elemental
  Ранец
  NIKE Elemental