Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

JACK WOLFSKIN Baseball
Код на производ:
(1900673-6000)
JACK WOLFSKIN

JACK WOLFSKIN Baseball

Претходна цена
1.490 ДЕН
Моментална цена
1.490 ДЕН
Цена со попуст
1.192 ДЕН
Заштеда: 298 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • NSZ NSZ
 • 1 1
 • UNSZ UNSZ
 • OSFA OSFA
 • ONE Унив.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Jack Wolfskin Baseball е машка lifestyle капа со класичен крој, изработена од органски памук. Таа е робустна, прозрачна и исклучително удобна за носење. Обезбедува природна заштита од сонцето, па затоа е погодна не само за уживање во топлите денови во градот, туку и за активности на отворено. Прилагодливиот ремен на задната страна нуди прилагодено вклопување. Спецификација: Класична конструкција Прилагодлив ремен на задната страна Тежина: 75гр Состав: 100% памук.
Подетално

Jack Wolfskin Baseball е машка lifestyle капа со класичен крој, изработена од органски памук. Таа е робустна, прозрачна и исклучително удобна за носење. Обезбедува природна заштита од сонцето, па затоа е погодна не само за уживање во топлите денови во градот, туку и за активности на отворено. Прилагодливиот ремен на задната страна нуди прилагодено вклопување. Спецификација:

 • Класична конструкција
 • Прилагодлив ремен на задната страна
 • Тежина: 75гр
 • Состав: 100% памук

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Качкет
  Пол Unisex
  Намена Outdoor
  Бренд JACK WOLFSKIN
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara
  Помош