Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Futsal Maestro
Код на производ:
(DM4153-101)
NIKE

NIKE Futsal Maestro

Претходна цена
1.790 ДЕН
Моментална цена
1.790 ДЕН
Цена со попуст
1.432 ДЕН
Заштеда: 358 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • PRO 5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Фудбалската топка во мал фудбал Nike Futsal Maestro има издржлив дизајн. Оваа топка обезбедува исклучителен допир и овозможува лесна контрола на играта на мал фудбал. Текстурираната обвивка и графиката со висок контраст обезбедуваат прецизни снимки и додавања и лесна видливост. Машинската конструкција е издржлива и отпорна на триење. Гумениот меур помага во одржување на воздушниот притисок и обликот. Помал е во дијаметар и потежок, што го намалува отскокнувањето на топката, го олеснува контролирањето и го прави идеален за играње мал фудбал. Спецификација: Фудбалска топка за мал фудбал Машински шиена конструкција Гумен меур Состав: 60% гума, 15% полиуретан, 13% полиестер, 12% ЕВА.
Подетално

Фудбалската топка во мал фудбал Nike Futsal Maestro има издржлив дизајн. Оваа топка обезбедува исклучителен допир и овозможува лесна контрола на играта на мал фудбал. Текстурираната обвивка и графиката со висок контраст обезбедуваат прецизни снимки и додавања и лесна видливост. Машинската конструкција е издржлива и отпорна на триење. Гумениот меур помага во одржување на воздушниот притисок и обликот. Помал е во дијаметар и потежок, што го намалува отскокнувањето на топката, го олеснува контролирањето и го прави идеален за играње мал фудбал.
Спецификација:

 • Фудбалска топка за мал фудбал
 • Машински шиена конструкција
 • Гумен меур
 • Состав: 60% гума, 15% полиуретан, 13% полиестер, 12% ЕВА

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Топка
  Пол Unisex
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Топка DJ9961-084
  1.592 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.990 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Топка CU8034-100
  1.032 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.290 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Топка CU8034-434
  1.032 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.290 ДЕН
  Помош