Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Mercurial Lite
Код на производ:
(DN3611-100)
NIKE

NIKE Mercurial Lite

Претходна цена
1.990 ДЕН
Моментална цена
1.990 ДЕН
Цена со попуст
1.592 ДЕН
Заштеда: 398 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Mercurial Lite фудбалските штитници ви обезбедува удобност и заштита, без да ве забавува. Ултра тенкиот дизајн комбинира мека пена и издржлива обвивка за дифузно влијание на теренот. Имаат низок профил и специфично вклопување за десната и левата страна. Мека, перфорирана пена помага да се ублажи ударот и нуди дишење. Еластичните навлаки помагаат да се задржат штитниците на место додека технологијата Dri-FIT лесно ја отстранува потта. Спецификација: Сертификат NOCSAE Низок профил Специфично вклопување за десната и левата страна Dri-FIT технологија Лесни навлаки Состав: Школка: 79% К-смола, 21% ЕВА; покрива: 65% полиестер, 19% гума, 16% спандекс.
Подетално

Nike Mercurial Lite фудбалските штитници ви обезбедува удобност и заштита, без да ве забавува. Ултра тенкиот дизајн комбинира мека пена и издржлива обвивка за дифузно влијание на теренот. Имаат низок профил и специфично вклопување за десната и левата страна. Мека, перфорирана пена помага да се ублажи ударот и нуди дишење. Еластичните навлаки помагаат да се задржат штитниците на место додека технологијата Dri-FIT лесно ја отстранува потта.
Спецификација:

 • Сертификат NOCSAE
 • Низок профил
 • Специфично вклопување за десната и левата страна
 • Dri-FIT технологија
 • Лесни навлаки
 • Состав: Школка: 79% К-смола, 21% ЕВА; покрива: 65% полиестер, 19% гума, 16% спандекс

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Костобран
  Пол Unisex
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Костобран DN3611-010
  1.592 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.990 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Костобран SX7152-657
  396 ДЕН
  Заштеда 60%
  990 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Костобран SP2164-644
  476 ДЕН
  Заштеда 60%
  1.190 ДЕН
  Помош