Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

THE NORTH FACE Montana
Код на производ:
(NF0A7RGVJK31)
THE NORTH FACE

THE NORTH FACE Montana

Претходна цена
4.090 ДЕН
Моментална цена
4.090 ДЕН
Моментална цена
4.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Целосно редизајнирани, женските скијачки ракавици The North Face MONTANA ги освежија деталите, подобрена постава и зголемена изолација, за да ги направат целосно подготвени за патеките. Вметнувањето DryVent™ помага рацете да останат суви додека изолацијата Heatseeker™ Eco нуди топлина дури и при влажно време. SLayerWarmth користи два слоја изолација за да создаде воздушен џеб, кој помага да се задржи топлината внатре и студот надвор. Вештачката кожа во пределот на дланката обезбедува издржливост, додека надворешниот слој и облогата изработени од рециклиран полиестер обезбедува дополнителна заштита. Функционалноста Etip™ ви овозможува да користите екрани на допир. Спецификација: Вметнување DryVent™ Heatseeker™ Еко изолација SLayerWarmth два слоја изолација Вештачка кожа во пределот на дланката Etip™ функционалност Надворешен слој и постава од рециклиран полиестер.
Подетално

Целосно редизајнирани, женските скијачки ракавици The North Face MONTANA ги освежија деталите, подобрена постава и зголемена изолација, за да ги направат целосно подготвени за патеките. Вметнувањето DryVent™ помага рацете да останат суви додека изолацијата Heatseeker™ Eco нуди топлина дури и при влажно време. SLayerWarmth користи два слоја изолација за да создаде воздушен џеб, кој помага да се задржи топлината внатре и студот надвор. Вештачката кожа во пределот на дланката обезбедува издржливост, додека надворешниот слој и облогата изработени од рециклиран полиестер обезбедува дополнителна заштита. Функционалноста Etip™ ви овозможува да користите екрани на допир.

Спецификација:

 • Вметнување DryVent™
 • Heatseeker™ Еко изолација
 • SLayerWarmth два слоја изолација
 • Вештачка кожа во пределот на дланката
 • Etip™ функционалност
 • Надворешен слој и постава од рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Ракавици
  Пол Женски
  Намена Outdoor
  Бренд THE NORTH FACE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош