Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ICEPEAK Ilsenburg
Код на производ:
(52886500I-205)
ICEPEAK

ICEPEAK Ilsenburg

Претходна цена
1.190 ДЕН
Моментална цена
1.190 ДЕН
Моментална цена
1.190 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 27 27
 • 28 28
 • 29 29
 • 30 30
 • 31 31
 • 32 32
 • 33 33
 • 34 34
 • 35 35
 • 36 36
 • 37 37
 • 38 38
 • 39 39
 • 39.5 39.5
 • 40 40
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
ICEPEAK ILSENBURG се детски скијачки чорапи за поголеми девојчиња кои носат удобност, поддршка и стил на спортско наследство. Направени се за зимски спортови и можат да се носат цел ден, секој ден. Исклучително мека мерино волна, која совршено ја отстранува влагата и обезбедува и одржува топлина во студените зимски денови. Должината на чорапите е до коленото. Чорапите имаат и засилено дно и потпетица за цврсто вклопување. Ребрести ткаенина на полите помага да се задржат овие чорапи на место дури и за време на најинтензивните активности. Тие доаѓаат во пакет од два пара. Спецификација: Детски скијачки чорапи за поголеми девојчиња Ребреста ткаенина на манжетните Машинско перење Состав: 41% акрилик, 38% полиамид, 19% волна, 2% еластин.
Подетално

ICEPEAK ILSENBURG се детски скијачки чорапи за поголеми девојчиња кои носат удобност, поддршка и стил на спортско наследство. Направени се за зимски спортови и можат да се носат цел ден, секој ден. Исклучително мека мерино волна, која совршено ја отстранува влагата и обезбедува и одржува топлина во студените зимски денови. Должината на чорапите е до коленото. Чорапите имаат и засилено дно и потпетица за цврсто вклопување. Ребрести ткаенина на полите помага да се задржат овие чорапи на место дури и за време на најинтензивните активности. Тие доаѓаат во пакет од два пара.
Спецификација:

 • Детски скијачки чорапи за поголеми девојчиња
 • Ребреста ткаенина на манжетните
 • Машинско перење
 • Состав: 41% акрилик, 38% полиамид, 19% волна, 2% еластин

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Чорапи
  Пол Деца-момчиња
  Намена Скијање
  Бренд ICEPEAK
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош