Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

UNDER ARMOUR Armour Dry™ Run No Show Socks
UNDER ARMOUR Armour Dry™ Run No Show Socks
UNDER ARMOUR Armour Dry™ Run No Show Socks
UNDER ARMOUR Armour Dry™ Run No Show Socks
Патики за трчање за возрасни
Код на производ:
(1361164-296)
UNDER ARMOUR

UNDER ARMOUR Armour Dry™ Run No Show Socks

Одберете подароци со кои ќе ја покажете вашата љубов кон саканата личност и искористете дополнителни 10% на веќе намалената и дури 20% на НОВАТА колекција! Целата понуда можете да ја погледнете овде

Претходна цена
790 ДЕН
Моментална цена
790 ДЕН
Цена со попуст
395 ДЕН
Заштеда: 395 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 30-34
 • YSM 23-26
 • SM 34-38
 • S 34-38
 • YMD 27-30
 • MD 38-42
 • M 38-42
 • YLG 30-34
 • YXL 34-38
 • LG 43-47
 • L 43-47
 • XL 48-50
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Унисекс чорапите за трчање Under Armour Dry Run No Show се направени за сите вас кои трчаат во крвта. Тие се направени од технологија за брзо сушење Armor Dry™ која ги одржува вашите стапала суви и ги подобрува перформансите на патиките. Технологијата против мирис го спречува растот на микробите и ви помага да бидете безгрижни и фокусирани на вашите цели. Мрежестите панели во пределот на петицата и прстите ја подобруваат вентилацијата во областите каде што е најпотребна. Тие имаат амортизирана потпора во деловите кои се најмногу изложени на удари и притисок, обезбедувајќи флексибилност и удобност. Специфичната конструкција на левата и десната страна обезбедува најдобро вклопување, додека рефлектирачките детали ја подобруваат видливоста. Лизгајте ги Under ArmourDry Run No Show унисекс чорапи за трчање за да ги максимизирате вашите перформанси во трчање. Спецификација: Унисекс чорапи - трчање Должина до глуждот Технологија Armor Dry™ Технологија против непријатни мириси и формирање на микроби Ознака за лево/десно стапало Состав: 96% полиестер, 4% еластин.
Подетално

Унисекс чорапите за трчање Under Armour Dry Run No Show се направени за сите вас кои трчаат во крвта. Тие се направени од технологија за брзо сушење Armor Dry™ која ги одржува вашите стапала суви и ги подобрува перформансите на патиките. Технологијата против мирис го спречува растот на микробите и ви помага да бидете безгрижни и фокусирани на вашите цели. Мрежестите панели во пределот на петицата и прстите ја подобруваат вентилацијата во областите каде што е најпотребна. Тие имаат амортизирана потпора во деловите кои се најмногу изложени на удари и притисок, обезбедувајќи флексибилност и удобност. Специфичната конструкција на левата и десната страна обезбедува најдобро вклопување, додека рефлектирачките детали ја подобруваат видливоста. Лизгајте ги Under ArmourDry Run No Show унисекс чорапи за трчање за да ги максимизирате вашите перформанси во трчање.
Спецификација:

 • Унисекс чорапи - трчање
 • Должина до глуждот
 • Технологија Armor Dry™
 • Технологија против непријатни мириси и формирање на микроби
 • Ознака за лево/десно стапало
 • Состав: 96% полиестер, 4% еластин

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Чорапи
  Пол Unisex
  Намена Трчање
  Бренд UNDER ARMOUR
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 30-34
  YSM 23-26
  SM 34-38
  S 34-38
  YMD 27-30
  MD 38-42
  M 38-42
  YLG 30-34
  YXL 34-38
  LG 43-47
  L 43-47
  XL 48-50
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Чорапи 1361156-001
  Prosecna ocena:
  ocena
  1
  ocena
  1
  872 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.090 ДЕН
  Помош