Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Print Pack
Детски сет
Код на производ:
(26J993-A0S)
NIKE

NIKE Print Pack

Претходна цена
2.690 ДЕН
Моментална цена
2.690 ДЕН
Цена со попуст
1.883 ДЕН
Заштеда: 807 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 2T 18-24м
 • 3T 2-3г.
 • 4T 3-4г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
NIKE PRINT PACK е детски комплет кој вклучува маичка и хеланки за девојчиња. Маичката е со долги ракави, претежно изработена од полиестер, а благодарение на опуштениот крој ќе обезбеди максимална удобност и слобода на движење. Знакот Swoosh на предната страна ја пренесува љубовта на овој светски познат бренд на вашите малечки. Затворањето на ременот дава можност за брзо и лесно облекување и соблекување. Хеланките се изработени од полиестер со мал додаток на еластин, така што овозможуваат удобност и удобност што вашите миленици ги заслужуваат. Еластичниот појас обезбедува одлично вклопување. Меки и еластични хеланки од микрофибер одлично се вклопуваат и ги следат движењата на вашето бебе. Swoosh принтот е насекаде низ хеланки и го насочува вашето малечко кон спортски стил. Тие се лесни за одржување со машинско перење за вас. Спецификација: Маичка и хеланки за девојчиња Долги ракави Swoosh лого на предната страна Опуштен крој Состав на маичка: 65% полиестер, 35% вискоза Swoosh печатење насекаде Состав на хеланки: 92% памук, 8% еластин Еластична половина Машинско перење.
Подетално

NIKE PRINT PACK е детски комплет кој вклучува маичка и хеланки за девојчиња. Маичката е со долги ракави, претежно изработена од полиестер, а благодарение на опуштениот крој ќе обезбеди максимална удобност и слобода на движење. Знакот Swoosh на предната страна ја пренесува љубовта на овој светски познат бренд на вашите малечки. Затворањето на ременот дава можност за брзо и лесно облекување и соблекување. Хеланките се изработени од полиестер со мал додаток на еластин, така што овозможуваат удобност и удобност што вашите миленици ги заслужуваат. Еластичниот појас обезбедува одлично вклопување. Меки и еластични хеланки од микрофибер одлично се вклопуваат и ги следат движењата на вашето бебе. Swoosh принтот е насекаде низ хеланки и го насочува вашето малечко кон спортски стил. Тие се лесни за одржување со машинско перење за вас.
Спецификација:

 • Маичка и хеланки за девојчиња
 • Долги ракави
 • Swoosh лого на предната страна
 • Опуштен крој
 • Состав на маичка: 65% полиестер, 35% вискоза
 • Swoosh печатење насекаде
 • Состав на хеланки: 92% памук, 8% еластин
 • Еластична половина
 • Машинско перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Сет
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За бебиња (0-4 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  2T 18-24м
  3T 2-3г.
  4T 3-4г.
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Сет 16J993-A0S
  1.673 ДЕН
  Заштеда 30%
  2.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Сет 06J349-P85
  1.043 ДЕН
  Заштеда 30%
  1.490 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Сет 16J215-023
  Prosecna ocena:
  ocena
  1
  ocena
  1
  1.323 ДЕН
  Заштеда 30%
  1.890 ДЕН
  Помош