Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

COLMAR Warm Technical Fur-Lined
Код на производ:
(5172-1VC-01)
COLMAR

COLMAR Warm Technical Fur-Lined

Претходна цена
5.590 ДЕН
Моментална цена
5.590 ДЕН
Цена со попуст
4.472 ДЕН
Заштеда: 1.118 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Женските ракавици за скијање COLMAR WARM TECHNICAL FUR-LINED се направени од 100% рециклиран растеглив материјал со водоотпорна (15.000 mm) и дишечка (15.000 g/m2/24) мембрана. Удобни и топли благодарение на облогата од синтетичко крзно, тие се направени во соработка со Level, водечка компанија во овој сектор. Со нивната водоотпорна внатрешна мембрана, тие ви обезбедуваат максимална заштита. Практичниот ремен на зглобот ви овозможува целосно да ги прилагодите според вашите потреби. Надворешната ткаенина и водоотпорната завршница на Teflon EcoElite™ се дел од проектот Colmar Green Path, кој има за цел да ја почитува животната средина колку што е можно повеќе. Спецификација:Женски скијачки ракавициТефлон EcoElite™ еколошки водоотпорен третманПрилагодлив ремен за зглобВнатрешна облога изработена од синтетичко крзноМатеријал: 100% полиестерВнатрешен материјал: 100% полиестерМатеријал за полнење: 100% полиестер.
Подетално

Женските ракавици за скијање COLMAR WARM TECHNICAL FUR-LINED се направени од 100% рециклиран растеглив материјал со водоотпорна (15.000 mm) и дишечка (15.000 g/m2/24) мембрана. Удобни и топли благодарение на облогата од синтетичко крзно, тие се направени во соработка со Level, водечка компанија во овој сектор. Со нивната водоотпорна внатрешна мембрана, тие ви обезбедуваат максимална заштита. Практичниот ремен на зглобот ви овозможува целосно да ги прилагодите според вашите потреби. Надворешната ткаенина и водоотпорната завршница на Teflon EcoElite™ се дел од проектот Colmar Green Path, кој има за цел да ја почитува животната средина колку што е можно повеќе.
Спецификација:

 • Женски скијачки ракавици
 • Тефлон EcoElite™ еколошки водоотпорен третман
 • Прилагодлив ремен за зглоб
 • Внатрешна облога изработена од синтетичко крзно
 • Материјал: 100% полиестер
 • Внатрешен материјал: 100% полиестер
 • Материјал за полнење: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Ракавици
  Пол Женски
  Намена Скијање
  Бренд COLMAR
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Ракавици 5172-1VC-99A
  4.472 ДЕН
  Заштеда 20%
  5.590 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Ракавици 5173R-1VC-99
  5.032 ДЕН
  Заштеда 20%
  6.290 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Ракавици 5173R-1VC-01
  5.032 ДЕН
  Заштеда 20%
  6.290 ДЕН
  Помош