Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

JACK WOLFSKIN Stormlock
Код на производ:
(1900923-6350)
JACK WOLFSKIN

JACK WOLFSKIN Stormlock

Претходна цена
2.490 ДЕН
Моментална цена
2.490 ДЕН
Цена со попуст
1.992 ДЕН
Заштеда: 498 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
JACK WOLFSKIN STORMLOCK се едноставни плетени унисекс ракавици направени за ладно, ветровито време. Тие се отпорни на ветер за да ви обезбедат максимална топлина. Флис ткаенината има плетена надворешност и мека постава одвнатре. Доброто дишење овозможува брзо отстранување на потта за да ги одржувате рацете суви. Дланките имаат дополнително засилување за дополнителна издржливост. Спецификација: Унисекс зимски ракавици STORMLOCK FEECE: отпорни на ветер,многу топло и воздушесто руно Зајакнување на дланките за дополнителна издржливост Ребрести манжетни на зглобовите.
Подетално

JACK WOLFSKIN STORMLOCK се едноставни плетени унисекс ракавици направени за ладно, ветровито време. Тие се отпорни на ветер за да ви обезбедат максимална топлина. Флис ткаенината има плетена надворешност и мека постава одвнатре. Доброто дишење овозможува брзо отстранување на потта за да ги одржувате рацете суви. Дланките имаат дополнително засилување за дополнителна издржливост. Спецификација:

 • Унисекс зимски ракавици
 • STORMLOCK FEECE: отпорни на ветер,многу топло и воздушесто руно
 • Зајакнување на дланките за дополнителна издржливост
 • Ребрести манжетни на зглобовите

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Ракавици
  Пол Unisex
  Намена Outdoor
  Бренд JACK WOLFSKIN
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош