Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Everyday Essential
Код на производ:
(DX5074-010)
NIKE

NIKE Everyday Essential

Претходна цена
990 ДЕН
Моментална цена
990 ДЕН
Цена со попуст
792 ДЕН
Заштеда: 198 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 31-35 18.5-21.5
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 34-38 21.5-24
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 38-42 24-26.5
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 42-46 26.5-30
 • XL 46-50 30-33
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear Everyday Essential унисекс чорапите обезбедуваат целодневна удобност без разлика дали ги носите по дома или сте излезени со пријателите. Доаѓаат во пакет од три пара, за да можете да ги споделите со вашиот партнер. Изработени се од мека, растеглива ткаенина која се прилагодува на обликот на вашето стапало. Производот е направен од најмалку 75% рециклирани полиестерски влакна, а со изборот на модел ја зачувувате нашата планета. Технологијата Dri-Fit придонесува за удобност на стапалата, бидејќи тие остануваат суви и свежи. Мрежестиот дел обезбедува прозрачност дури и при најтешки физички активности. Зајакнувањата на петиците и прстите обезбедуваат издржливост, бидејќи го спречуваат брзото абење. Спецификација: Унисекс чорапи Машинско перење 3 пара Dri-Fit технологија Состав: 98% полиестер, 2% спандекс.
Подетално

Nike Sportswear Everyday Essential унисекс чорапите обезбедуваат целодневна удобност без разлика дали ги носите по дома или сте излезени со пријателите. Доаѓаат во пакет од три пара, за да можете да ги споделите со вашиот партнер. Изработени се од мека, растеглива ткаенина која се прилагодува на обликот на вашето стапало. Производот е направен од најмалку 75% рециклирани полиестерски влакна, а со изборот на модел ја зачувувате нашата планета. Технологијата Dri-Fit придонесува за удобност на стапалата, бидејќи тие остануваат суви и свежи. Мрежестиот дел обезбедува прозрачност дури и при најтешки физички активности. Зајакнувањата на петиците и прстите обезбедуваат издржливост, бидејќи го спречуваат брзото абење.
Спецификација:

 • Унисекс чорапи
 • Машинско перење
 • 3 пара
 • Dri-Fit технологија
 • Состав: 98% полиестер, 2% спандекс

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Чорапи
  Пол Unisex
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 31-35 18.5-21.5
  YSM
  SM
  S 34-38 21.5-24
  YMD
  MD
  M 38-42 24-26.5
  YLG
  YXL
  LG
  L 42-46 26.5-30
  XL 46-50 30-33
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош