Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear Everyday Essential
Код на производ:
(DX5025-010)
NIKE

NIKE Sportswear Everyday Essential

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 31-35 18.5-21.5
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 34-38 21.5-24
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 38-42 24-26.5
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 42-46 26.5-30
 • XL 46-50 30-33
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear Everyday Essential унисекс чорапите обезбедуваат целодневна удобност без разлика дали ги носите по дома или сте излезени со пријателите. Доаѓаат во пакет од три пара, за да можете да ги споделите со вашиот партнер. Изработени се од мека, растеглива ткаенина која се прилагодува на обликот на вашето стапало. Производот е направен од најмалку 75% рециклирани полиестерски влакна, а со изборот на модел ја зачувувате нашата планета. Технологијата Dri-Fit придонесува за удобност на стапалата, бидејќи тие остануваат суви и свежи. Мрежестиот дел обезбедува прозрачност дури и при најтешки физички активности. Зајакнувањата на петиците и прстите обезбедуваат издржливост, бидејќи го спречуваат брзото абење. Спецификација: Унисекс чорапи Машинско перење 3 пара Dri-Fit технологија Состав: 100% текстил.
Подетално

Nike Sportswear Everyday Essential унисекс чорапите обезбедуваат целодневна удобност без разлика дали ги носите по дома или сте излезени со пријателите. Доаѓаат во пакет од три пара, за да можете да ги споделите со вашиот партнер. Изработени се од мека, растеглива ткаенина која се прилагодува на обликот на вашето стапало. Производот е направен од најмалку 75% рециклирани полиестерски влакна, а со изборот на модел ја зачувувате нашата планета. Технологијата Dri-Fit придонесува за удобност на стапалата, бидејќи тие остануваат суви и свежи. Мрежестиот дел обезбедува прозрачност дури и при најтешки физички активности. Зајакнувањата на петиците и прстите обезбедуваат издржливост, бидејќи го спречуваат брзото абење.
Спецификација:

 • Унисекс чорапи
 • Машинско перење
 • 3 пара
 • Dri-Fit технологија
 • Состав: 100% текстил

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Чорапи
  Пол Unisex
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 31-35 18.5-21.5
  YSM
  SM
  S 34-38 21.5-24
  YMD
  MD
  M 38-42 24-26.5
  YLG
  YXL
  LG
  L 42-46 26.5-30
  XL 46-50 30-33
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош