Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Everyday Plus Cushioned
NIKE Everyday Plus Cushioned
NIKE Everyday Plus Cushioned
NIKE Everyday Plus Cushioned
Код на производ:
(DH3415-905)
NIKE

NIKE Everyday Plus Cushioned

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
1.090 ДЕН
Моментална цена
1.090 ДЕН
Моментална цена
1.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 30-34 21.5-24
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 34-38 24-26.5
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Everyday Plus Cushioned детските спортски чорапи носат удобност, поддршка и стил на спортското наследство. Тие се направени за целодневна игра. Доаѓаат во пакување од три пара и имаат Dri-FIT технологија која ја отстранува влагата и нуди свежина на стапалата. Графиките го прикажуваат познатиот Nike стил, за изглед кој ќе трае додека трае забавата. Целната удобност на газиштето нуди дополнителна удобност при трчање или скокање. Ребрестата ткаенина на манжетните овозможува чорапите да се задржат на своето место додека вие сте во движење. Спецификација: Пакување од 3 пара Dri-FIT технологија Ребреста ткаенина на манжетните Машинско перење Состав: 68% памук, 29 % полиестер, 2% спандекс, 1% најлон.
Подетално

Nike Everyday Plus Cushioned детските спортски чорапи носат удобност, поддршка и стил на спортското наследство. Тие се направени за целодневна игра. Доаѓаат во пакување од три пара и имаат Dri-FIT технологија која ја отстранува влагата и нуди свежина на стапалата. Графиките го прикажуваат познатиот Nike стил, за изглед кој ќе трае додека трае забавата. Целната удобност на газиштето нуди дополнителна удобност при трчање или скокање. Ребрестата ткаенина на манжетните овозможува чорапите да се задржат на своето место додека вие сте во движење.
Спецификација:

 • Пакување од 3 пара
 • Dri-FIT технологија
 • Ребреста ткаенина на манжетните
 • Машинско перење
 • Состав: 68% памук, 29 % полиестер, 2% спандекс, 1% најлон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Чорапи
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS
  YSM
  SM
  S 30-34 21.5-24
  YMD
  MD
  M 34-38 24-26.5
  YLG
  YXL
  LG
  L
  XL
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош