Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Everyday Plus
NIKE Everyday Plus
NIKE Everyday Plus
NIKE Everyday Plus
Код на производ:
(DH6297-904)
NIKE

NIKE Everyday Plus

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
1.090 ДЕН
Моментална цена
1.090 ДЕН
Моментална цена
1.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 30-34 21.5-24
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 34-38 24-26.5
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Everyday Plus се детски чорапи кои се удобни и пријатни за носење. Внесете малку стил, забава во вашето секојдневие и позитивна енергија со овие интересни чорапи. Nike Dri-FIT технологијата ја отстранува потта од вашата кожа, овозможува брзо испарување и на тој начин ги одржува вашите стапала суви и свежи. Доаѓаат во пакет од три пара, од колоритен дизајн до цветна графика, и затоа лесно ќе се вклопат со остатокот од гардеробата. Ребрестата ткаенина помага да се задржат вашите чорапи на своето место, а пернчињата во долниот дел даваат дополнителна удобност. За сите вас кои сте секогаш активни и подготвени за авантура, овие Nike чорапи се идеален избор. Спецификација: Детски чорапи Состав: 55% памук, 42% полиестер, 2% спандекс и 1% најлон Dri-FIT технологија Дозволено е перење во машина Пакување од три пара Шарена и цветна графики Ребрести делови.
Подетално

Nike Everyday Plus се детски чорапи кои се удобни и пријатни за носење. Внесете малку стил, забава во вашето секојдневие и позитивна енергија со овие интересни чорапи. Nike Dri-FIT технологијата ја отстранува потта од вашата кожа, овозможува брзо испарување и на тој начин ги одржува вашите стапала суви и свежи. Доаѓаат во пакет од три пара, од колоритен дизајн до цветна графика, и затоа лесно ќе се вклопат со остатокот од гардеробата. Ребрестата ткаенина помага да се задржат вашите чорапи на своето место, а пернчињата во долниот дел даваат дополнителна удобност. За сите вас кои сте секогаш активни и подготвени за авантура, овие Nike чорапи се идеален избор.
Спецификација:

 • Детски чорапи
 • Состав: 55% памук, 42% полиестер, 2% спандекс и 1% најлон
 • Dri-FIT технологија
 • Дозволено е перење во машина
 • Пакување од три пара
 • Шарена и цветна графики
 • Ребрести делови

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Чорапи
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS
  YSM
  SM
  S 30-34 21.5-24
  YMD
  MD
  M 34-38 24-26.5
  YLG
  YXL
  LG
  L
  XL
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош