Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Premier League Flight
NIKE Premier League Flight
NIKE Premier League Flight
NIKE Premier League Flight
Код на производ:
(DN3602-100)
NIKE

NIKE Premier League Flight

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
9.890 ДЕН
Моментална цена
9.890 ДЕН
Моментална цена
9.890 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 6X 6X
 • 1 1
 • 2 2
 • 3 3
 • 3- 3-
 • 4 4
 • 4- 4-
 • 5 5
 • 5- 5-
 • 6 6
 • 7 7
 • 8 8
 • 8- 8-
 • 9 9
 • 9- 9-
 • 10 10
 • 11 11
 • 12 12
 • 14 14
 • OSFA OSFA
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Premier League Flight топката за фудбал е дизајнирана за вашиот секојдневен тренинг. Добриот спортски реквизир е неопходен исто како и добрата спортска опрема за да ги ставите вашите вештини во прв план. Подобрена е во текот на 8 години и 1700 часа тестирање за да се осигура дека секој удар е точен. Конзистентноста во квалитетот резултираше со посебна текстура за да се намали неконтролираното движење низ воздухот, што ќе ви овозможи да ја испратите топката точно каде што сакате. Технологијата Nike Aerowsculpt користи извајани жлебови за да го наруши протокот на воздух над топката. 3D печатениот слој на мастило влијае на финото движење на топката за прецизен прием. All Conditions Control (ACC) технологијата ја зголемува структурата на прилепувањето на топката и на влажна и на сува трева.Спецификација: Топка за фудбал / влажна и сува трева Aerowsculpt технологија All Conditions Control (ACC). Материјал: 37% синтетичка кожа, 33% гума, 20% полиестер и 10% памук.
Подетално

Nike Premier League Flight топката за фудбал е дизајнирана за вашиот секојдневен тренинг. Добриот спортски реквизир е неопходен исто како и добрата спортска опрема за да ги ставите вашите вештини во прв план. Подобрена е во текот на 8 години и 1700 часа тестирање за да се осигура дека секој удар е точен. Конзистентноста во квалитетот резултираше со посебна текстура за да се намали неконтролираното движење низ воздухот, што ќе ви овозможи да ја испратите топката точно каде што сакате. Технологијата Nike Aerowsculpt користи извајани жлебови за да го наруши протокот на воздух над топката. 3D печатениот слој на мастило влијае на финото движење на топката за прецизен прием. All Conditions Control (ACC) технологијата ја зголемува структурата на прилепувањето на топката и на влажна и на сува трева.
Спецификација:

 • Топка за фудбал / влажна и сува трева
 • Aerowsculpt технологија
 • All Conditions Control (ACC).
 • Материјал: 37% синтетичка кожа, 33% гума, 20% полиестер и 10% памук

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Топка
  Пол Unisex
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  6X
  1
  2
  3
  3-
  4
  4-
  5 5
  5-
  6
  7
  8
  8-
  9
  9-
  10
  11
  12
  14
  OSFA
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош