Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Mercurial Hardshell
Код на производ:
(SP2128-010)
NIKE

NIKE Mercurial Hardshell

Само на Sport Vision web shop, вметни ги во корпичка омилените производи и те чека дополнителен попуст до 10% на намалените производи и 50% и 20% на новите модели! Побрзај, акцијата важи до 30. јуни.

Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.

Претходна цена
1.390 ДЕН
Моментална цена
1.390 ДЕН
Цена со попуст
1.043 ДЕН
Заштеда: 347 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Mercurial Hardshell се костобрани за потколеници кои обезбедуваат силна апсорпција на удари. Овие костобрани комбинираат лесна покривка со подлога од пена во тврда обвивка за да ги издржат барањата на играта. Тие имаат плиток профил кој штити од триење.Тврдата обвивка е зашиена на густа пена за да ги апсорбира сите удари. Одделните велкро ремени ги држат костобраните на своето место. Спецификација: Костобрани за потколеници – фудбал CE сертифицирани Специјален дизајн на десен и лев костобран Материјал: 70% полипропилен / 30% EVA Материјал на лента: 68% полиестер / 21% гума / 11% најлон.
Подетално

Nike Mercurial Hardshell се костобрани за потколеници кои обезбедуваат силна апсорпција на удари. Овие костобрани комбинираат лесна покривка со подлога од пена во тврда обвивка за да ги издржат барањата на играта. Тие имаат плиток профил кој штити од триење.Тврдата обвивка е зашиена на густа пена за да ги апсорбира сите удари. Одделните велкро ремени ги држат костобраните на своето место.
Спецификација:

 • Костобрани за потколеници – фудбал
 • CE сертифицирани
 • Специјален дизајн на десен и лев костобран
 • Материјал: 70% полипропилен / 30% EVA Материјал на лента: 68% полиестер / 21% гума / 11% најлон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Костобран
  Пол Unisex
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош