Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE EVERDAY
NIKE EVERDAY
NIKE EVERDAY
NIKE EVERDAY
NIKE EVERDAY
NIKE EVERDAY
NIKE EVERDAY
NIKE EVERDAY
Код на производ:
(DA2407-902)
NIKE

NIKE EVERDAY

Само на Sport Vision web shop, вметни ги во корпичка омилените производи и те чека дополнителен попуст до 10% на намалените производи и 50% и 20% на новите модели! Побрзај, акцијата важи до 30. јуни.

Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.

Претходна цена
1.390 ДЕН
Моментална цена
1.390 ДЕН
Моментална цена
1.390 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 30-34 21.5-24
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 34-38 24-26.5
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike EVERDAY се детски чорапи за тренинг дизајнирани за тинејџери. Овие лесни Nike чорапи имаат мрежести ткаенини од еластична мешавина од памук и обезбедуваат одличен проток на воздух и лесно, меко чувство. Nike Dri-FIT технологијата ја отстранува потта од вашата кожа, овозможува брзо испарување и на тој начин ги одржува вашите стапала суви. Зајакнатиот дел на прстите им дава дополнителна издржливост на овие Nike чорапи. Доаѓаат во пакување од шест пара, со animal и Swoosh графики, па затоа лесно се комбинираат со остатокот од гардеробата. Ребрестата ткаенина помага да се задржат вашите чорапи на своето место, а прозрачната на горниот дел од стапалата обезбедува дополнителна вентилација. Спецификација: Тинејџерски чорапи за тренинг Состав: 67% памук, 29% полиестер, 3% спандекс и 1% најлон Dri-FIT технологија Машинско перење Пакување од 6 пара Animal и Swoosh графика Ребрести делови .
Подетално

Nike EVERDAY се детски чорапи за тренинг дизајнирани за тинејџери. Овие лесни Nike чорапи имаат мрежести ткаенини од еластична мешавина од памук и обезбедуваат одличен проток на воздух и лесно, меко чувство. Nike Dri-FIT технологијата ја отстранува потта од вашата кожа, овозможува брзо испарување и на тој начин ги одржува вашите стапала суви. Зајакнатиот дел на прстите им дава дополнителна издржливост на овие Nike чорапи. Доаѓаат во пакување од шест пара, со animal и Swoosh графики, па затоа лесно се комбинираат со остатокот од гардеробата. Ребрестата ткаенина помага да се задржат вашите чорапи на своето место, а прозрачната на горниот дел од стапалата обезбедува дополнителна вентилација.
Спецификација:

 • Тинејџерски чорапи за тренинг
 • Состав: 67% памук, 29% полиестер, 3% спандекс и 1% најлон
 • Dri-FIT технологија
 • Машинско перење
 • Пакување од 6 пара
 • Animal и Swoosh графика
 • Ребрести делови

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Чорапи
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS
  YSM
  SM
  S 30-34 21.5-24
  YMD
  MD
  M 34-38 24-26.5
  YLG
  YXL
  LG
  L
  XL
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош