Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

CAPRIOLO Diavolo DX
Код на производ:
(902155-B.RED)
CAPRIOLO

CAPRIOLO Diavolo DX

Претходна цена
15.199 ДЕН
Моментална цена
15.199 ДЕН
Моментална цена
15.199 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • BV BV
 • 1 1
 • OSFT OSFT
 • MISC MISC
 • 1SIZ 1SIZ
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Capriolo Diavolo DX, е нова, дизајнерски модернизирана верзија на велосипедската линија - Diavolo. Capriolo Diavolo, како и во претходната верзија, поради специјалната конструкција на рамката и горната цевка, која се свиткува кон седиштето, гарантира дека може да го возат луѓе чиј опсег на висина е поголем од класичната конструкција на рамката со права или коси цевка. Diavolo DX ќе ги задоволи оние кои очекуваат сигурно превозно средство од велосипедот или супер забавни викенд возења надвор од градот со друштвото. Ова е верзија на Diavolо DX 26 е со преден амортизер, па возењето по нерамни патишта ќе ви биде непречено и пријатно. Останатите карактеристики се речиси стандардни за овој опсег на цени на велосипеди. Овој велосипед се карактеризира со осумнаесет брзини (3x6), менувачи од серијата Shimano TZ, тркала од 26" со алуминиумски тркала со двоен V-дел. Спецификација: Челична рамка Големина на рамката - 15’’ Амортизер / вилушка - MD-711x26 " Погон - TCSH4-CRFRY-42/34/24 Патрони за погон -119 mm Заден менувач - Shimano RD-TZ500 Преден менувач - Sunrun QD35 Рачки на менувачот - Shimano SL-RS-35 Запчаник - Gear-Sunrun Freewheel, 6 брзини Кочници - Logan Alloy V-brake Седиште - Selle Royal Дисплеј Полнач.
Подетално

Capriolo Diavolo DX, е нова, дизајнерски модернизирана верзија на велосипедската линија - Diavolo. Capriolo Diavolo, како и во претходната верзија, поради специјалната конструкција на рамката и горната цевка, која се свиткува кон седиштето, гарантира дека може да го возат луѓе чиј опсег на висина е поголем од класичната конструкција на рамката со права или коси цевка. Diavolo DX ќе ги задоволи оние кои очекуваат сигурно превозно средство од велосипедот или супер забавни викенд возења надвор од градот со друштвото. Ова е верзија на Diavolо DX 26 е со преден амортизер, па возењето по нерамни патишта ќе ви биде непречено и пријатно. Останатите карактеристики се речиси стандардни за овој опсег на цени на велосипеди. Овој велосипед се карактеризира со осумнаесет брзини (3x6), менувачи од серијата Shimano TZ, тркала од 26" со алуминиумски тркала со двоен V-дел.
Спецификација:

 • Челична рамка
 • Големина на рамката - 15’’
 • Амортизер / вилушка - MD-711x26 "
 • Погон - TCSH4-CRFRY-42/34/24
 • Патрони за погон -119 mm

 • Заден менувач - Shimano RD-TZ500
 • Преден менувач - Sunrun QD35
 • Рачки на менувачот - Shimano SL-RS-35
 • Запчаник - Gear-Sunrun Freewheel, 6 брзини
 • Кочници - Logan Alloy V-brake
 • Седиште - Selle Royal
 • Дисплеј
 • Полнач

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Велосипед
  Основна поделба Опрема
  Пол Unisex
  Намена Велосипедизам
  Бренд CAPRIOLO
  Возраст За возрасни
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош