Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Mercurial Lite
Код на производ:
(SP2120-013)
NIKE

NIKE Mercurial Lite

Претходна цена
1.790 ДЕН
Моментална цена
1.790 ДЕН
Моментална цена
1.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS Унив.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Mercurial Lite е костобрани за потколеници. Лесни и прилагодливи, овие костобрани ви даваат удобно амортизирање, а имаат и издржливи школки со лесни ракави кои држат сè на своето место. Имаат плиток профил и специјално вклопување за десната и левата нога со перфорирана пена за оптимален проток. Школката со плиток профил е лесна и издржлива. Специјалниот дизајн обезбедува совршена удобност. Дебелите пенести перничиња го апсорбираат секој удар. Спецификација: Костобрани за фудбал Рачно перење Материјал: 79% К-смола / 21 % Eva Материјал на ракавите: 65% полиестер / 19% гума / 16% спандекс .
Подетално

Nike Mercurial Lite е костобрани за потколеници. Лесни и прилагодливи, овие костобрани ви даваат удобно амортизирање, а имаат и издржливи школки со лесни ракави кои држат сè на своето место. Имаат плиток профил и специјално вклопување за десната и левата нога со перфорирана пена за оптимален проток. Школката со плиток профил е лесна и издржлива. Специјалниот дизајн обезбедува совршена удобност. Дебелите пенести перничиња го апсорбираат секој удар.
Спецификација:

 • Костобрани за фудбал
 • Рачно перење
 • Материјал: 79% К-смола / 21 % Eva
 • Материјал на ракавите: 65% полиестер / 19% гума / 16% спандекс

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Штитник
  Пол Unisex
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL
  3XL
  4XL
  NS Унив.
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош