Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

U NK ELT CREW
U NK ELT CREW
U NK ELT CREW
U NK ELT CREW
U NK ELT CREW
U NK ELT CREW
Кошаркарски чорапи
Код на производ:
(SX7622-100)
NIKE

U NK ELT CREW

Претходна цена
790 ДЕН
Моментална Цена
790 ДЕН
Цена со попуст
632 ДЕН
Заштеда: 158 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS 31-35 18.5-21.5
 • YSM *
 • SM *
 • S 34-38 21.5-24
 • YMD *
 • MD *
 • M 38-42 24-26.5
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L 42-46 26.5-30
 • XL 46-50 30-33
 • 2XL *
 • 3XL *
 • 4XL *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Elite Crew се кошаркарски чорапи кои совршено се прилагодуваат на вашата нога. Направени се од лесна ткаенина со технологија Dri-FIT што им помага на стапалата да останат суви и удобни. Подетално

Nike Elite Crew се кошаркарски чорапи кои совршено се прилагодуваат на вашата нога.

Направени се од лесна ткаенина со технологија Dri-FIT што им помага на стапалата да останат суви и удобни.

Ребрестата текстура на прстите гарантира дека нема никакви несакани движења на чорапите за време на играта.

Дополнителното зајакнување на клучните области на стапалото го намалува притисокот во контакт со подлогата и овозможува голема удобност.

Спецификации:

 • Состав: 61% полиестер, 20% најлон, 17% памук, 2% еластин
 • Боја: бела
 • Шифра на артикл: SX7622-100
Карактеристика Вредност
Категорија Чорапи
Основна поделба Опрема
Пол Unisex
Намена Кошарка
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS 31-35 18.5-21.5
YSM
SM
S 34-38 21.5-24
YMD
MD
M 38-42 24-26.5
YLG
YXL
LG
L 42-46 26.5-30
XL 46-50 30-33
2XL
3XL
4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Nike Elite Crew се кошаркарски чорапи кои совршено се прилагодуваат на вашата нога.

Направени се од лесна ткаенина со технологија Dri-FIT што им помага на стапалата да останат суви и удобни.

Ребрестата текстура на прстите гарантира дека нема никакви несакани движења на чорапите за време на играта.

Дополнителното зајакнување на клучните области на стапалото го намалува притисокот во контакт со подлогата и овозможува голема удобност.

Спецификации:

 • Состав: 61% полиестер, 20% најлон, 17% памук, 2% еластин
 • Боја: бела
 • Шифра на артикл: SX7622-100
Карактеристика Вредност
Категорија Чорапи
Основна поделба Опрема
Пол Unisex
Намена Кошарка
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS 31-35 18.5-21.5
YSM
SM
S 34-38 21.5-24
YMD
MD
M 38-42 24-26.5
YLG
YXL
LG
L 42-46 26.5-30
XL 46-50 30-33
2XL
3XL
4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Чорапи SX7622-013
Nike Elite CREW се кошаркарски чорапи. Направени се од меки и лесни материјали. Ткаенин...
593 ДЕН
Заштеда 25%
790 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Чорапи SX5855-101
654 ДЕН
Заштеда 40%
1.090 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Чорапи SX5855-011
709 ДЕН
Заштеда 35%
1.090 ДЕН
Помош