за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Academy IC
NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Academy IC
NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Academy IC
NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Academy IC
NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Academy IC
NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Academy IC
NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Academy IC
NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Academy IC
NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Academy IC
NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Academy IC
Код на производ: DJ5619-600
NIKE

NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Academy IC

Код на производ: DJ5619-600
Покажете ги своите вештини во машките патики фудбал Nike Zoom Mercurial Vapor 15 Academy IC. Дизајнирани за брзина и агилност, единиците Zoom Air помагаат во апсорпција на ударот и ви овозможуваат брзо амортизирање. Јазичето за петицата и двојните еластични ремени на горниот дел се комбинираат за едноставен дизајн кој ја елиминира потребата од врвки и ви помага брзо да излезете на теренот. Микротекстурата од петите до прстите ви го дава допирот што ви е потребен за креативност и големи брзини. Врз основа на анализа на движењата на играчите, гумениот надворешен ѓон е дизајниран да обезбеди повеќенасочно влечење на улични, терени и внатрешни површини. Спецификација: За играње на улици, терени и внатрешни површини Плиток профил Еластични ленти на горниот дел Единица Zoom Удобна влошка Микро текстура на горниот дел Гумен ѓон.
4.490 ДЕН
4.490 ДЕН
4.490 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 23.5
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Покажете ги своите вештини во машките патики фудбал Nike Zoom Mercurial Vapor 15 Academy IC. Дизајнирани за брзина и агилност, единиците Zoom Air помагаат во апсорпција на ударот и ви овозможуваат брзо амортизирање. Јазичето за петицата и двојните еластични ремени на горниот дел се комбинираат за едноставен дизајн кој ја елиминира потребата од врвки и ви помага брзо да излезете на теренот. Микротекстурата од петите до прстите ви го дава допирот што ви е потребен за креативност и големи брзини. Врз основа на анализа на движењата на играчите, гумениот надворешен ѓон е дизајниран да обезбеди повеќенасочно влечење на улични, терени и внатрешни површини.
Спецификација:

 • За играње на улици, терени и внатрешни површини
 • Плиток профил
 • Еластични ленти на горниот дел
 • Единица Zoom
 • Удобна влошка
 • Микро текстура на горниот дел
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Kids
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари
  NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Academy IC
  Патики
  NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Academy IC