за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy IC
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy IC
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy IC
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy IC
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy IC
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy IC
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy IC
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy IC
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy IC
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy IC
Код на производ: DJ5627-600
NIKE

NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy IC

Код на производ: DJ5627-600
Излезете на теренот со смелиот дизајн на машките патики за фудбал Nike Zoom Mercurial Superfly 9 Academy IC. Тие се опремени со единица Zoom Air и флексибилен NikeSkin горниот дел за исклучителен допир, за да можете да доминирате во последните минути од натпреварот, кога е најважно. За прв пат во нашата историја, Nike разви целосно нова единица Zoom Air. Сместена во ѓонот, обезбедува дополнително ниво на еластичност под нозете, помагајќи ви да се движите побрзо на теренот и да се разделите кога е најважно, без разлика дали постигнувате голови, прво доаѓате до топката или ги поминувате бранителите. Цврстата внатрешна структура е изработена од тенок, но цврст материјал кој го прицврстува стапалото на ѓонот без да додаде дополнителна тежина за оптимална фиксација. Врз основа на анализата на Nike Sports Research Lab за движењето на играчите, гумениот надворешен ѓон е дизајниран да обезбедува влечење во повеќе насоки на улични, терени и внатрешни површини. Горниот дел на Flyknit го обвиткува вашиот глужд во мека, растеглива ткаенина за сигурно чувство. Освежениот дизајн го подобрува вклопувањето, така што подобро го симулира стапалото. Спецификација: За играње на улици, терени и внатрешни површини Плиток профил Врвки Единица Zoom Air NikeSkin Плетен горен дел.
6.490 ДЕН
6.490 ДЕН
6.490 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 11 45 29
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Излезете на теренот со смелиот дизајн на машките патики за фудбал Nike Zoom Mercurial Superfly 9 Academy IC. Тие се опремени со единица Zoom Air и флексибилен NikeSkin горниот дел за исклучителен допир, за да можете да доминирате во последните минути од натпреварот, кога е најважно. За прв пат во нашата историја, Nike разви целосно нова единица Zoom Air. Сместена во ѓонот, обезбедува дополнително ниво на еластичност под нозете, помагајќи ви да се движите побрзо на теренот и да се разделите кога е најважно, без разлика дали постигнувате голови, прво доаѓате до топката или ги поминувате бранителите. Цврстата внатрешна структура е изработена од тенок, но цврст материјал кој го прицврстува стапалото на ѓонот без да додаде дополнителна тежина за оптимална фиксација. Врз основа на анализата на Nike Sports Research Lab за движењето на играчите, гумениот надворешен ѓон е дизајниран да обезбедува влечење во повеќе насоки на улични, терени и внатрешни површини. Горниот дел на Flyknit го обвиткува вашиот глужд во мека, растеглива ткаенина за сигурно чувство. Освежениот дизајн го подобрува вклопувањето, така што подобро го симулира стапалото.
Спецификација:

 • За играње на улици, терени и внатрешни површини
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Единица Zoom Air
 • NikeSkin
 • Плетен горен дел

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DV4343-100
  3.790 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DD9485-600
  4.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 580456-009
  6.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy IC
  Патики
  NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy IC