за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Elite FG
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Elite FG
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Elite FG
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Elite FG
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Elite FG
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Elite FG
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Elite FG
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Elite FG
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Elite FG
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Elite FG
Код на производ: DJ4977-600
NIKE

NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Elite FG

Код на производ: DJ4977-600
Излезете на теренот со смелиот дизајн на машките фудбалски копачки Nike Zoom Mercurial Superfly 9 Elite FG. Горниот дел е изработен од Vaporposite+, кој комбинира мрежест дел со затегнување со врвен материјал за оптимална контрола на топката при големи брзини. За прв пат во историјата, Nike разви целосно нова единица Zoom Air ¾ специфична за фудбалот, која обезбедува дополнително ниво на еластичност под нозете. Тоа ви овозможува побрзо да се движите низ теренот и да направите разлика кога е најважно. Горниот дел на Flyknit го обвиткува вашето стапало во мека и еластична ткаенина за сигурно чувство. Зафатената текстура на горниот дел обезбедува исклучителен допир за да можете да доминирате кога е најважно. Крампоните обезбедуваат повеќенасочно влечење со секој чекор, за да можете брзо и самоуверено да ја менувате насоката. Спецификација: Машки фудбалски копачки За играње на малку влажни терени со кратка трева Плиток профил Flyknit ¾ единица Zoom Air Vaporposite+ Лого на Nike.
18.690 ДЕН
18.690 ДЕН
18.690 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10.5 44.5 28.5
 • 12 46 30
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Излезете на теренот со смелиот дизајн на машките фудбалски копачки Nike Zoom Mercurial Superfly 9 Elite FG. Горниот дел е изработен од Vaporposite+, кој комбинира мрежест дел со затегнување со врвен материјал за оптимална контрола на топката при големи брзини. За прв пат во историјата, Nike разви целосно нова единица Zoom Air ¾ специфична за фудбалот, која обезбедува дополнително ниво на еластичност под нозете. Тоа ви овозможува побрзо да се движите низ теренот и да направите разлика кога е најважно. Горниот дел на Flyknit го обвиткува вашето стапало во мека и еластична ткаенина за сигурно чувство. Зафатената текстура на горниот дел обезбедува исклучителен допир за да можете да доминирате кога е најважно. Крампоните обезбедуваат повеќенасочно влечење со секој чекор, за да можете брзо и самоуверено да ја менувате насоката.
Спецификација:

 • Машки фудбалски копачки
 • За играње на малку влажни терени со кратка трева
 • Плиток профил
 • Flyknit
 • ¾ единица Zoom Air
 • Vaporposite+
 • Лого на Nike

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Копачки
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Elite FG
  Копачки
  NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Elite FG