за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Elite FG
NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Elite FG
NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Elite FG
NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Elite FG
NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Elite FG
NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Elite FG
NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Elite FG
NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Elite FG
NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Elite FG
NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Elite FG
Код на производ: DJ4978-600
NIKE

NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Elite FG

Код на производ: DJ4978-600
Теренот е ваш кога ќе ги врзете машките патики за фудбал Nike Zoom Mercurial Vapor 15 Elite FG. За прв пат во нашата историја, Nike разви целосно нова единица Zoom Air. Сместено во ѓонот, тој обезбедува дополнително ниво на еластичност под нозете, помагајќи ви да се движите побрзо на теренот и да се разделите кога е најважно, без разлика дали постигнувате голови, прво доаѓате до топката или ги поминувате бранителите. Горниот дел е изработен од материјал Vaporposite+, кој комбинира цврста, мрежеста ткаенина со врвен материјал за оптимална контрола на топката при големи брзини. Цврстата внатрешна структура е изработена од тенок, но цврст материјал кој го прицврстува стапалото на ѓонот без да додаде дополнителна тежина за оптимална фиксација. Крампоните со три ѕвезди обезбедуваат повеќенасочно влечење со секој чекор, за да можете брзо и самоуверено да ја менувате насоката. Средните крампони ви даваат влечна сила при експлозивни стартови. Боцките во пределот на петицата обезбедуваат влечење и стабилност при застанување. Спецификација: За играње на малку влажни терени со кратка трева Плиток профил Врвки Vaporposite+ 3/4 Zoom Air единица Удобна влошка.
17.290 ДЕН
17.290 ДЕН
17.290 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8.5 42 26.5
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Теренот е ваш кога ќе ги врзете машките патики за фудбал Nike Zoom Mercurial Vapor 15 Elite FG. За прв пат во нашата историја, Nike разви целосно нова единица Zoom Air. Сместено во ѓонот, тој обезбедува дополнително ниво на еластичност под нозете, помагајќи ви да се движите побрзо на теренот и да се разделите кога е најважно, без разлика дали постигнувате голови, прво доаѓате до топката или ги поминувате бранителите. Горниот дел е изработен од материјал Vaporposite+, кој комбинира цврста, мрежеста ткаенина со врвен материјал за оптимална контрола на топката при големи брзини. Цврстата внатрешна структура е изработена од тенок, но цврст материјал кој го прицврстува стапалото на ѓонот без да додаде дополнителна тежина за оптимална фиксација. Крампоните со три ѕвезди обезбедуваат повеќенасочно влечење со секој чекор, за да можете брзо и самоуверено да ја менувате насоката. Средните крампони ви даваат влечна сила при експлозивни стартови. Боцките во пределот на петицата обезбедуваат влечење и стабилност при застанување.
Спецификација:

 • За играње на малку влажни терени со кратка трева
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Vaporposite+
 • 3/4 Zoom Air единица
 • Удобна влошка

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Копачки
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Elite FG
  Копачки
  NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Elite FG