за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Pegasus Trail 4 GORE-TEX
NIKE Pegasus Trail 4 GORE-TEX
NIKE Pegasus Trail 4 GORE-TEX
NIKE Pegasus Trail 4 GORE-TEX
NIKE Pegasus Trail 4 GORE-TEX
NIKE Pegasus Trail 4 GORE-TEX
NIKE Pegasus Trail 4 GORE-TEX
NIKE Pegasus Trail 4 GORE-TEX
NIKE Pegasus Trail 4 GORE-TEX
NIKE Pegasus Trail 4 GORE-TEX
Код на производ: DJ7926-003
NIKE

NIKE Pegasus Trail 4 GORE-TEX

Код на производ: DJ7926-003
Nike Pegasus Trail 4 GORE-TEX се машки водоотпорни патики за трчање на патека. Овие патики ви даваат можност да трчате и да откривате нови пејзажи дури и кога времето е лошо. Слојот GORE-TEX помага да се спречи пенетрација на вода, така што вашите стапала да останат суви, додека повисоката површина на петицата и ажурираните материјали околу глуждот спречуваат камчиња, нечистотија и вода да влезат во вашите патики. Технологијата Nike React е лесна, издржлива пена под вашите стапала која обезбедува лесно амортизирање и ја подобрува удобноста. Јазичињата за петицата и јазикот овозможуваат лесно облекување и соблекување. Гумата околу предниот дел на патиката обезбедува дополнителна издржливост. Гумениот ѓон обезбедува одлично држење и кога се движите по угорнини и надолнини. Инспиративните пораки на петицата се движат од „JUST DO IT” до “JUST RUN IT “. Доколку сакате да ги одржувате стапалата суви на влажни и нерамни патеки и да уживате во трчањето во секоја ситуација, овие Nike патики се вашиот идеален сојузник. Спецификација: Машки водоотпорни патики за трчање на патека Технологија Nike React Слој GORE-TEX Јазичиња на петицата и јазикот Лого на Nike Гумен ѓон.
11.390 ДЕН
11.390 ДЕН
11.390 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 11 45 29
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Pegasus Trail 4 GORE-TEX се машки водоотпорни патики за трчање на патека. Овие патики ви даваат можност да трчате и да откривате нови пејзажи дури и кога времето е лошо. Слојот GORE-TEX помага да се спречи пенетрација на вода, така што вашите стапала да останат суви, додека повисоката површина на петицата и ажурираните материјали околу глуждот спречуваат камчиња, нечистотија и вода да влезат во вашите патики. Технологијата Nike React е лесна, издржлива пена под вашите стапала која обезбедува лесно амортизирање и ја подобрува удобноста. Јазичињата за петицата и јазикот овозможуваат лесно облекување и соблекување. Гумата околу предниот дел на патиката обезбедува дополнителна издржливост. Гумениот ѓон обезбедува одлично држење и кога се движите по угорнини и надолнини. Инспиративните пораки на петицата се движат од „JUST DO IT” до “JUST RUN IT “. Доколку сакате да ги одржувате стапалата суви на влажни и нерамни патеки и да уживате во трчањето во секоја ситуација, овие Nike патики се вашиот идеален сојузник.
Спецификација:

 • Машки водоотпорни патики за трчање на патека
 • Технологија Nike React
 • Слој GORE-TEX
 • Јазичиња на петицата и јазикот
 • Лого на Nike
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Патики DV3853-401
  8.790 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики CZ1856-002
  8.490 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Pegasus Trail 4 GORE-TEX
  Патики
  NIKE Pegasus Trail 4 GORE-TEX