за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Air Zoom Pegasus 40
NIKE Air Zoom Pegasus 40
NIKE Air Zoom Pegasus 40
NIKE Air Zoom Pegasus 40
NIKE Air Zoom Pegasus 40
NIKE Air Zoom Pegasus 40
NIKE Air Zoom Pegasus 40
NIKE Air Zoom Pegasus 40
NIKE Air Zoom Pegasus 40
NIKE Air Zoom Pegasus 40
Код на производ: DV3854-101
NIKE

NIKE Air Zoom Pegasus 40

Код на производ: DV3854-101
Женските патики за трчање Nike Pegasus 40 се вратија само за вас, за да ви помогне да ги постигнете вашите цели. Оваа верзија ја има истата одзивност и неутрална поддршка што ја сакате, но со подобрена удобност во оние чувствителни области на стапалото, како што се лакот и прстите. Чувствувајте се поврзани со земјата со технологијата Nike React, лесна, издржлива пена која обезбедува удобно и брзо движење. Ја споивме технологијата Nike React со две единици Zoom Air, во предниот дел и петицата, за да ви дадеме отскокнување, еластично и енергично чувство кога ќе ја напуштите земјата. Мрежестиот горен дел обезбедува оптимална циркулација на воздухот, додека велурот обезбедува подобро вклопување без иритација, од првиот чекор до последниот. Моделот waffle на ѓонот обезбедува одлично држење на патот, додека дополнителниот флексибилен жлеб нуди непречено раздвојување. Без разлика дали трчате долги растојанија, правите брзински сесии пред зајдисонце или одите на спонтано групно излегување, ова се сепак патики на кои можете да им верувате, ден по ден. Спецификација: Плиток профил Врвки Технологија Nike React Единица Zoom Air Мрежест горен дел Гумен Waffle ѓон.
8.790 ДЕН
8.790 ДЕН
8.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 6.5 37.5 23.5
 • 7 38 24
 • 7.5 38.5 24.5
 • 8 39 25
 • 8.5 40 25.5
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Женските патики за трчање Nike Pegasus 40 се вратија само за вас, за да ви помогне да ги постигнете вашите цели. Оваа верзија ја има истата одзивност и неутрална поддршка што ја сакате, но со подобрена удобност во оние чувствителни области на стапалото, како што се лакот и прстите. Чувствувајте се поврзани со земјата со технологијата Nike React, лесна, издржлива пена која обезбедува удобно и брзо движење. Ја споивме технологијата Nike React со две единици Zoom Air, во предниот дел и петицата, за да ви дадеме отскокнување, еластично и енергично чувство кога ќе ја напуштите земјата. Мрежестиот горен дел обезбедува оптимална циркулација на воздухот, додека велурот обезбедува подобро вклопување без иритација, од првиот чекор до последниот. Моделот waffle на ѓонот обезбедува одлично држење на патот, додека дополнителниот флексибилен жлеб нуди непречено раздвојување. Без разлика дали трчате долги растојанија, правите брзински сесии пред зајдисонце или одите на спонтано групно излегување, ова се сепак патики на кои можете да им верувате, ден по ден.
Спецификација:

 • Плиток профил
 • Врвки
 • Технологија Nike React
 • Единица Zoom Air
 • Мрежест горен дел
 • Гумен Waffle ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Женски
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FB7806-001
  9.890 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Air Zoom Pegasus 40
  Патики
  NIKE Air Zoom Pegasus 40