за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy MG
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy MG
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy MG
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy MG
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy MG
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy MG
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy MG
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy MG
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy MG
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy MG
Код на производ: DJ5625-040
NIKE

NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy MG

Код на производ: DJ5625-040
Nike Zoom Mercurial Superfly 9 Academy MG се фудбалски копачки за играње на природни или синтетички површини. Покрај тоа што обезбедуваат експлозивност и брзина на теренот, тие комбинираат супериорен дизајн и функционалност. За прв пат во нашата историја, Nike разви целосно нова единица Air Zoom специфична за фудбалот, чии влакна се компресирани за да обезбедат одлично амортизирање пред да се вратат во нивната првобитна положба. Во горниот дел, NikeSkin е мек и флексибилен мрежен материјал, кој е меѓусебно поврзан со тенок слој. Flyknit го обвиткува вашиот зглоб со мека, растеглива ткаенина за сигурно чувство. Логото на Nike јасно покажува на кој бренд најмногу му верувате. Спецификација: Фудбалски копачки за играње на природни и синтетички површини Врвки Нова Air Zoom единица Влошки со перница NikeSkin Flyknit Лого на Nike.
6.590 ДЕН
6.590 ДЕН
6.590 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8.5 42 26.5
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Zoom Mercurial Superfly 9 Academy MG се фудбалски копачки за играње на природни или синтетички површини. Покрај тоа што обезбедуваат експлозивност и брзина на теренот, тие комбинираат супериорен дизајн и функционалност. За прв пат во нашата историја, Nike разви целосно нова единица Air Zoom специфична за фудбалот, чии влакна се компресирани за да обезбедат одлично амортизирање пред да се вратат во нивната првобитна положба. Во горниот дел, NikeSkin е мек и флексибилен мрежен материјал, кој е меѓусебно поврзан со тенок слој. Flyknit го обвиткува вашиот зглоб со мека, растеглива ткаенина за сигурно чувство. Логото на Nike јасно покажува на кој бренд најмногу му верувате.
Спецификација:

 • Фудбалски копачки за играње на природни и синтетички површини
 • Врвки
 • Нова Air Zoom единица
 • Влошки со перница
 • NikeSkin
 • Flyknit
 • Лого на Nike

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Копачки
  Пол Unisex
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари
  NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy MG
  Копачки
  NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy MG