Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

HOKA Challenger Atr 7 Gtx
HOKA Challenger Atr 7 Gtx
HOKA Challenger Atr 7 Gtx
HOKA Challenger Atr 7 Gtx
HOKA Challenger Atr 7 Gtx
HOKA Challenger Atr 7 Gtx
HOKA Challenger Atr 7 Gtx
HOKA Challenger Atr 7 Gtx
HOKA Challenger Atr 7 Gtx
HOKA Challenger Atr 7 Gtx
Машки патики за трчање
Код на производ:
(1134501-OSDC)
HOKA

HOKA Challenger Atr 7 Gtx

Претходна цена
10.390 ДЕН
Моментална цена
10.390 ДЕН
Цена со попуст
8.312 ДЕН
Заштеда: 2.078 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 14.5
 • 15 15
 • 5.5 5.5
 • 6 6
 • 6.5 6.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40 2/3 25.5
 • 8 41 1/3 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42 2/3 27
 • 9.5 43 1/3 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44 2/3 28.5
 • 11 45 1/3 29
 • 11.5 46 29.5
 • 12 46 2/3 30
 • 12.5 47 1/3 30.5
 • 13 48 31
 • 13.5 48 2/3 31.5
 • 14 49 1/3 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Без оглед на временските услови, нема предизвици што тркачите не можат да ги надминат во машките патики за трчање HOKA Challenger ATR 7 GORE-TEX. Мрежестиот горен дел изработен од материјал GORE-TEX им обезбедува на вашите стапала прозрачност и издржливост. Со овој тип на горен дел, во комбинација со TPU засилување на прстите и стабилизатор на пети, стапалата остануваат удобни, суви и заштитени. Средниот ѓон од пена CMEVA за стабилизација и апсорпција на удари ги прави овие патики лесни и брзи. Гумениот ѓон добро се прилепува на сите видови површини, обезбедува разновидна влечна сила и стабилност на влажен и нерамен терен. Спецификација: Машки патики за трчање Плиток профил Врвки Лого на HOKA Состав: 67% текстил и 33% синтетички Горен дел од материјал GORE-TEX Среден ѓон од пена CMEVA TPU текстурално засилување Гумен ѓон.
Подетално

Без оглед на временските услови, нема предизвици што тркачите не можат да ги надминат во машките патики за трчање HOKA Challenger ATR 7 GORE-TEX. Мрежестиот горен дел изработен од материјал GORE-TEX им обезбедува на вашите стапала прозрачност и издржливост. Со овој тип на горен дел, во комбинација со TPU засилување на прстите и стабилизатор на пети, стапалата остануваат удобни, суви и заштитени. Средниот ѓон од пена CMEVA за стабилизација и апсорпција на удари ги прави овие патики лесни и брзи. Гумениот ѓон добро се прилепува на сите видови површини, обезбедува разновидна влечна сила и стабилност на влажен и нерамен терен. Спецификација:

 • Машки патики за трчање
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Лого на HOKA
 • Состав: 67% текстил и 33% синтетички Горен дел од материјал GORE-TEX
 • Среден ѓон од пена CMEVA
 • TPU текстурално засилување
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд HOKA
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1127895-CSAA
  7.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1127912-BBLC
  9.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  11.690 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1119395-CSVO
  Prosecna ocena:
  ocena
  1
  ocena
  1
  6.392 ДЕН
  Заштеда 20%
  7.990 ДЕН
  Помош