Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Giannis Immortality 2
NIKE Giannis Immortality 2
NIKE Giannis Immortality 2
NIKE Giannis Immortality 2
NIKE Giannis Immortality 2
NIKE Giannis Immortality 2
NIKE Giannis Immortality 2
NIKE Giannis Immortality 2
Патики за кошарка за возрасни
Код на производ:
(DM0825-005)
NIKE

NIKE Giannis Immortality 2

Претходна цена
6.090 ДЕН
Моментална цена
6.090 ДЕН
Цена со попуст
4.872 ДЕН
Заштеда: 1.218 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Машките кошаркарски патики Nike Giannis Immortality 2 се инспирирани од неверојатните способности на познатиот кошаркар. Сите љубители на НБА кошарката и Адетокумба, грчкиот велемајстор на играта под обрачите, со нигериско потекло, со гордост ќе ги носат овие патики. Долниот дел на патиката е закривен од петица до пети, за мазен чекор. Мрежестиот горен дел дише и лесен. Внатрешната лента преку средното стапало го одржува стапалото стабилно за време на движењето. Петицата на горниот дел создава сигурна и удобна потпора за задниот дел на стапалото. Пресеците во пената помагаат да се намали тежината и да се обезбеди оптимален одговор, бидејќи има повеќе простор за проширување и компресија на пената. Гумениот ѓон е делумно поделен со жлебови и се обвиткува одвнатре во близина на предната страна. Ова и овозможува на гумата да се свиткува и да управува со стисокот. Извадениот ѓон во пределот на петицата е дизајниран за оптимална удобност, секој пат кога петата ќе удри во земјата. Спецификација: Машки кошаркарски патики Плиток профил Врвки Лого на Nike Инженерски мрежест горен дел Среден ѓон од пена Гумен ѓон.
Подетално

Машките кошаркарски патики Nike Giannis Immortality 2 се инспирирани од неверојатните способности на познатиот кошаркар. Сите љубители на НБА кошарката и Адетокумба, грчкиот велемајстор на играта под обрачите, со нигериско потекло, со гордост ќе ги носат овие патики. Долниот дел на патиката е закривен од петица до пети, за мазен чекор. Мрежестиот горен дел дише и лесен. Внатрешната лента преку средното стапало го одржува стапалото стабилно за време на движењето. Петицата на горниот дел создава сигурна и удобна потпора за задниот дел на стапалото. Пресеците во пената помагаат да се намали тежината и да се обезбеди оптимален одговор, бидејќи има повеќе простор за проширување и компресија на пената. Гумениот ѓон е делумно поделен со жлебови и се обвиткува одвнатре во близина на предната страна. Ова и овозможува на гумата да се свиткува и да управува со стисокот. Извадениот ѓон во пределот на петицата е дизајниран за оптимална удобност, секој пат кога петата ќе удри во земјата. Спецификација:

 • Машки кошаркарски патики
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Лого на Nike
 • Инженерски мрежест горен дел
 • Среден ѓон од пена
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Unisex
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош