Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Elite
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Elite
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Elite
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Elite
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Elite
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Elite
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Elite
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Elite
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Elite
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Elite
Машки копачки
Код на производ:
(DJ4977-146)
NIKE

NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Elite

Претходна цена
19.790 ДЕН
Моментална цена
19.790 ДЕН
Цена со попуст
15.832 ДЕН
Заштеда: 3.958 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Zoom Mercurial Superfly 9 Elite се машки копачки за трева кои ги ставаат вашите фудбалски вештини во центарот на вниманието. Покрај тоа што обезбедуваат експлозивност и брзина на теренот, тие комбинираат супериорен дизајн и функционалност. За прв пат во нашата историја, Nike разви целосно нова единица за зумирање воздух ¾ специфична за фудбалот, чии влакна се компресираат за да обезбедат одлично амортизирање пред да се вратат во нивната првобитна положба. Горниот дел е изработен од Vaporposite. Микротекстурата обезбедува стисок за подобрена контрола, додека тенкиот горен дел дава чувство на бос. Тие се дизајнирани за вистински тревни површини, за влажна трева. Имаат дерези специјално дизајнирани за површини со природна трева, мала висина, не премногу влажни и калливи. Облечете ги овие функционални копачки на Nike и дајте го најдоброто на тревата. Спецификација: Фудбалски копачки за природна трева Врвки Нова единица ¾ Air Zoom Специјално дизајнирани дерези Flyknit Dynamic Fit потпетица Vaporposite.
Подетално

Nike Zoom Mercurial Superfly 9 Elite се машки копачки за трева кои ги ставаат вашите фудбалски вештини во центарот на вниманието. Покрај тоа што обезбедуваат експлозивност и брзина на теренот, тие комбинираат супериорен дизајн и функционалност. За прв пат во нашата историја, Nike разви целосно нова единица за зумирање воздух ¾ специфична за фудбалот, чии влакна се компресираат за да обезбедат одлично амортизирање пред да се вратат во нивната првобитна положба. Горниот дел е изработен од Vaporposite. Микротекстурата обезбедува стисок за подобрена контрола, додека тенкиот горен дел дава чувство на бос. Тие се дизајнирани за вистински тревни површини, за влажна трева. Имаат дерези специјално дизајнирани за површини со природна трева, мала висина, не премногу влажни и калливи. Облечете ги овие функционални копачки на Nike и дајте го најдоброто на тревата.
Спецификација:

 • Фудбалски копачки за природна трева
 • Врвки
 • Нова единица ¾ Air Zoom
 • Специјално дизајнирани дерези
 • Flyknit Dynamic Fit потпетица
 • Vaporposite

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Копачки
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Копачки DA1176-146
  Prosecna ocena:
  ocena
  1
  ocena
  1
  3.112 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.890 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош