Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy
Машки патики за фудбал
Код на производ:
(DJ5629-146)
NIKE

NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy

Претходна цена
6.690 ДЕН
Моментална цена
6.690 ДЕН
Моментална цена
6.690 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8 8
 • 9.5 9.5
 • 11 11
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Zoom Mercurial Superfly 9 Academy се фудбалски копачки за играње на пократки синтетички површини. Покрај тоа што обезбедуваат експлозивност и брзина на теренот, тие комбинираат супериорен дизајн и функционалност. За прв пат во нашата историја, Nike разви целосно нова единица Air Zoom специфична за фудбалот, чии влакна се компресирани за да обезбедат одлично амортизирање пред да се вратат во нивната првобитна положба. Горниот дел има NikeSkin, мек и флексибилен мрежен материјал споен со тенок слој. Тоа помага да се контролира топката и навистина ви дава чувство дека сте бос. Flyknit го обвиткува вашиот зглоб со мека, растеглива ткаенина за сигурно чувство. Логото на Nike јасно покажува во кој бренд најмногу верувате. Врз основа на анализата на Nike Sports Research Lab за движењето на играчите, гумениот надворешен ѓон е дизајниран да обезбеди повеќенасочно влечење.Спецификација: Фудбалски копачки за играње на пократки синтетички површини Врвки Нова единица Air Zoom Надворешен гумен ѓон Nike Sports Research Lab NikeSkin Flyknit Лого на Nike .
Подетално

Nike Zoom Mercurial Superfly 9 Academy се фудбалски копачки за играње на пократки синтетички површини. Покрај тоа што обезбедуваат експлозивност и брзина на теренот, тие комбинираат супериорен дизајн и функционалност. За прв пат во нашата историја, Nike разви целосно нова единица Air Zoom специфична за фудбалот, чии влакна се компресирани за да обезбедат одлично амортизирање пред да се вратат во нивната првобитна положба. Горниот дел има NikeSkin, мек и флексибилен мрежен материјал споен со тенок слој. Тоа помага да се контролира топката и навистина ви дава чувство дека сте бос. Flyknit го обвиткува вашиот зглоб со мека, растеглива ткаенина за сигурно чувство. Логото на Nike јасно покажува во кој бренд најмногу верувате. Врз основа на анализата на Nike Sports Research Lab за движењето на играчите, гумениот надворешен ѓон е дизајниран да обезбеди повеќенасочно влечење.
Спецификација:

 • Фудбалски копачки за играње на пократки синтетички површини
 • Врвки
 • Нова единица Air Zoom
 • Надворешен гумен ѓон Nike Sports Research Lab
 • NikeSkin
 • Flyknit
 • Лого на Nike

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  8
  9.5
  11
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош