Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Giannis Immortality 2
NIKE Giannis Immortality 2
NIKE Giannis Immortality 2
NIKE Giannis Immortality 2
NIKE Giannis Immortality 2
NIKE Giannis Immortality 2
NIKE Giannis Immortality 2
NIKE Giannis Immortality 2
Машки патики за кошарка
Код на производ:
(DM0825-004)
NIKE

NIKE Giannis Immortality 2

Prosečna ocena:
5
ocena
ocena
1
(Oceni)

Подготвени за освежување? Новата колекција е тука! Новите модели, интересни бои, урбани кроеви, нови технологии и многу повеќе ги красат новите колекции на светски познатите брендови. Бидете први што ќе ги прошетате најновите трендови по улиците на вашиот град!

 

Претходна цена
6.090 ДЕН
Моментална цена
6.090 ДЕН
Моментална цена
6.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Машките кошаркарски патики Nike Giannis Immortality 2 се инспирирани од неверојатните способности на познатиот кошаркар. Сите љубители на НБА кошарката и Адетокумба, грчкиот велемајстор на играта под обрачите, со нигериско потекло, со гордост ќе ги носат овие патики. Долниот дел на патиката е закривен од петица до пети, за мазен чекор. Мрежестиот горен дел дише и лесен. Внатрешната лента преку средното стапало го одржува стапалото стабилно за време на движењето. Петицата на горниот дел создава сигурна и удобна потпора за задниот дел на стапалото. Пресеците во пената помагаат да се намали тежината и да се обезбеди оптимален одговор, бидејќи има повеќе простор за проширување и компресија на пената. Гумениот ѓон е делумно поделен со жлебови и се обвиткува одвнатре во близина на предната страна. Ова и овозможува на гумата да се свиткува и да управува со стисокот. Извадениот ѓон во пределот на петицата е дизајниран за оптимална удобност, секој пат кога петата ќе удри во земјата. Спецификација: Машки кошаркарски патики Плиток профил Врвки Лого на Nike Инженерски мрежест горен дел Среден ѓон од пена Гумен ѓон.
Подетално

Машките кошаркарски патики Nike Giannis Immortality 2 се инспирирани од неверојатните способности на познатиот кошаркар. Сите љубители на НБА кошарката и Адетокумба, грчкиот велемајстор на играта под обрачите, со нигериско потекло, со гордост ќе ги носат овие патики. Долниот дел на патиката е закривен од петица до пети, за мазен чекор. Мрежестиот горен дел дише и лесен. Внатрешната лента преку средното стапало го одржува стапалото стабилно за време на движењето. Петицата на горниот дел создава сигурна и удобна потпора за задниот дел на стапалото. Пресеците во пената помагаат да се намали тежината и да се обезбеди оптимален одговор, бидејќи има повеќе простор за проширување и компресија на пената. Гумениот ѓон е делумно поделен со жлебови и се обвиткува одвнатре во близина на предната страна. Ова и овозможува на гумата да се свиткува и да управува со стисокот. Извадениот ѓон во пределот на петицата е дизајниран за оптимална удобност, секој пат кога петата ќе удри во земјата. Спецификација:

 • Машки кошаркарски патики
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Лого на Nike
 • Инженерски мрежест горен дел
 • Среден ѓон од пена
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  Оставите оценка

  • Рубинчо
   Рубинчо

   30.03.2023. 23:43

  Слични производи

  Помош