Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

THE NORTH FACE Vectiv Exploris Futurelight
THE NORTH FACE Vectiv Exploris Futurelight
THE NORTH FACE Vectiv Exploris Futurelight
THE NORTH FACE Vectiv Exploris Futurelight
THE NORTH FACE Vectiv Exploris Futurelight
THE NORTH FACE Vectiv Exploris Futurelight
THE NORTH FACE Vectiv Exploris Futurelight
THE NORTH FACE Vectiv Exploris Futurelight
THE NORTH FACE Vectiv Exploris Futurelight
THE NORTH FACE Vectiv Exploris Futurelight
Женски outdoor патики
Код на производ:
(NF0A52R366U1)
THE NORTH FACE

THE NORTH FACE Vectiv Exploris Futurelight

Одберете подароци со кои ќе ја покажете вашата љубов кон саканата личност и искористете дополнителни 10% на веќе намалената и дури 20% на НОВАТА колекција! Целата понуда можете да ја погледнете овде

Претходна цена
10.890 ДЕН
Моментална цена
10.890 ДЕН
Моментална цена
10.890 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3.5 3.5
 • 4 4
 • 4.5 4.5
 • 5 5
 • 5.5 5.5
 • 6 37 23
 • 6.5 37.5 23.5
 • 7 38 24
 • 7.5 38.5 24.5
 • 8 39 25
 • 8.5 8.5
 • 9 40 26
 • 9.5 9.5
 • 10 41 27
 • 10.5 10.5
 • 11 11
 • 11.5 11.5
 • 12 12
 • 13 13
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Создадени за целогодишно трчање, женските outdoor патики The North Face VECTIV ENDURIS FUTURELIGHT нудат лесен комфор. Водоотпорни, прозрачни и удобни благодарение на технологијата VECTIV што ве движи напред. Мрежестиот горен дел обезбедува оптимална дишливост. Плочата со 3D TPU со двојна густина нуди повеќенасочна стабилност и погон напред. Безшевните слоеви на TPU во пределот на палецот и петицата обезбедуваат заштита и фиксирање на стапалото на место. Геометријата на ролерот на средниот ѓон обезбедува погон напред, а OrthoLite® газиштето обезбедува удобност во чекорите. Технологијата VECTIV ветува дека ќе ја максимизира енергијата на патеката, додека мембраната FUTURELIGHT™ за дишење и водоотпорност ги прави овие патики идеални за секоја пригода. Спецификација: Плиток профил Врвки Мрежест горен дел 3D TPU плоча со двојна густина TPU беспрекорни слоеви во пределот на прстите и петата FUTURELIGHT™ мембрана VECTIV технологија Геометрија на рокер на среден ѓон OrthoLite® газиште Гумен ѓон со жлебови длабоки 5 mm Тежина: 303 g Наклон: 6 mm.
Подетално

Создадени за целогодишно трчање, женските outdoor патики The North Face VECTIV ENDURIS FUTURELIGHT нудат лесен комфор. Водоотпорни, прозрачни и удобни благодарение на технологијата VECTIV што ве движи напред. Мрежестиот горен дел обезбедува оптимална дишливост. Плочата со 3D TPU со двојна густина нуди повеќенасочна стабилност и погон напред. Безшевните слоеви на TPU во пределот на палецот и петицата обезбедуваат заштита и фиксирање на стапалото на место. Геометријата на ролерот на средниот ѓон обезбедува погон напред, а OrthoLite® газиштето обезбедува удобност во чекорите. Технологијата VECTIV ветува дека ќе ја максимизира енергијата на патеката, додека мембраната FUTURELIGHT™ за дишење и водоотпорност ги прави овие патики идеални за секоја пригода.

Спецификација:

 • Плиток профил
 • Врвки
 • Мрежест горен дел
 • 3D TPU плоча со двојна густина
 • TPU беспрекорни слоеви во пределот на прстите и петата
 • FUTURELIGHT™ мембрана
 • VECTIV технологија
 • Геометрија на рокер на среден ѓон
 • OrthoLite® газиште
 • Гумен ѓон со жлебови длабоки 5 mm
 • Тежина: 303 g
 • Наклон: 6 mm

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Женски
  Намена Outdoor
  Бренд THE NORTH FACE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  3.5
  4
  4.5
  5
  5.5
  6 37 23
  6.5 37.5 23.5
  7 38 24
  7.5 38.5 24.5
  8 39 25
  8.5
  9 40 26
  9.5
  10 41 27
  10.5
  11
  11.5
  12
  13
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош