Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Moon
Детски чизми
Код на производ:
(34052500-00227)

Moon

Одберете подароци со кои ќе ја покажете вашата љубов кон саканата личност и искористете дополнителни 10% на веќе намалената и дури 20% на НОВАТА колекција! Целата понуда можете да ја погледнете овде

Претходна цена
7.190 ДЕН
Моментална цена
7.190 ДЕН
Моментална цена
7.190 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 27 27
 • 28 28
 • 29 29
 • 30 30
 • 31 31
 • 32 32
 • 33 33
 • 34 34
 • 35 35
 • 35,5 35,5
 • 36 36
 • 36,5 36,5
 • 37 37
 • 37,5 37,5
 • 38 38
 • 38,5 38,5
 • 39 39
 • 39,5 39,5
 • 40 40
 • 1 1
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
MOON BOOT чизмите за постари момчиња носат спортски комфор на снегот. Дождливите и снежните денови повеќе не значат останување во затворен простор. Напротив. Забавата сега може да трае подолго бидејќи водоотпорните својства на материјалот ги одржуваат стапалата суви. Длабочината на моделот е средна, така што можете да ги носите под панталони за скијање или да ги вметнете фармерките во нив. Изолациониот внатрешен материјал го спречува продирањето на студот, па топлината на домот се заменува со планински магии на отворено. Прилагодувањето на ширината и фиксирањето на ногата е регулирано со чипка која завршува со стоп, што го забрзува облекувањето и полетувањето. Спецификација: Зимски чизми за постари момчиња Средна длабочина Врвки Водоотпорни Лого на Moon Boot Гумен ѓон.
Подетално

MOON BOOT чизмите за постари момчиња носат спортски комфор на снегот. Дождливите и снежните денови повеќе не значат останување во затворен простор. Напротив. Забавата сега може да трае подолго бидејќи водоотпорните својства на материјалот ги одржуваат стапалата суви. Длабочината на моделот е средна, така што можете да ги носите под панталони за скијање или да ги вметнете фармерките во нив. Изолациониот внатрешен материјал го спречува продирањето на студот, па топлината на домот се заменува со планински магии на отворено. Прилагодувањето на ширината и фиксирањето на ногата е регулирано со чипка која завршува со стоп, што го забрзува облекувањето и полетувањето.

Спецификација:

 • Зимски чизми за постари момчиња
 • Средна длабочина
 • Врвки
 • Водоотпорни
 • Лого на Moon Boot
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Чизми
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Возраст Kids
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош